یزدفردا"شاه‌دزد خودروهای دو استان شمالی از سوی پلیس چالوس به دام افتاد. این مرد با شگرد ماهرانه‌ای در یک چشم بر هم زدن خودروهای باری و سواری را روشن می‌کرد و با خود می‌برد.


به گزارش «ایران»، اقدام‌های پلیس دو استان مازندران و گیلان برای شکار این دزد حرفه‌ای با دریافت گزارش‌هایی از به سرقت رفتن تعداد زیادی نیسان وانت، ‌پیکان وانت و انواع سواری در دستور کار قرار گرفت.

صاحب یک خودروی پیکان وقتی از سرقت آن مطلع شد، با مراجعه به پلیس با شکایتی ادعا کرد: خودرویم را در مقابل خانه‌ام پارک کرده بودم اما وقتی ساعتی بعد می‌خواستم برای خرید بروم متوجه شدم به سرقت رفته است.

صاحب یک خودروی نیسان وانت نیز در شکایت خود به پلیس گفت: خودرو‌یم را کنار خیابان پارک کردم تا برای انجام کاری به فروشگاهی بروم. کارم چند دقیقه بیشتر طول نکشید. وقتی برگشتم خودرو نبود.

در همین حال صاحب یک خودروی نیسان در استان گیلان نیز در مراجعه به مأموران ادعای مشابهی را مطرح و ادعا کرد که خودرویش چند دقیقه بعد از پارک در کنار خیابان به سرقت رفته است.

نکته مشترک برخی از این سرقت‌ها این بود که تعدادی از خودرو‌ها مجهز به سیستم دزدگیر نیز بودند اما دزدان با مهارت زیادی و با عبور از این مانع خودرو را به سرقت برده بودند.

به این ترتیب تلاش‌ها برای به دست آوردن ردی از عامل یا عاملان این سرقت‌ها از سوی پلیس آغاز شد. در حالی که دزد رد پایی از خود بر جای نگذاشته بود و پلیس سرنخی برای ردیابی او در دست نداشت، اطلاعاتی به دست مأموران آگاهی چالوس رسید که بر اساس آن قرار بود یک خودروی سرقتی را در حد فاصل جاده چالوس به‌ فروش برسانند.

پلیس بعد از انجام اقدام‌های نامحسوس و تحت کنترل در آوردن منطقه، در کمین خلافکاران ماند تا اینکه فروشنده خودروی سواری با یک خودروی پیکان بدون پلاک در محل قرار حاضر شد. در حالی که فروشنده و خریدار بدون اطلاع از حضور پلیس سرگرم انجام معامله بودند، ناگهان پلیس وارد عمل شد و هر دو نفر را بازداشت کرد.

در جریان تحقیق از فروشنده خودرو مشخص شد او ابراهیم نام دارد و 54 ساله است. در جریان اعتراف‌های او درباره نحوه و شگرد سرقت پیکان، مأموران آگاهی چالوس احتمال دادند وی همان دزد حرفه‌ای خودرو‌ها باشد که از سوی پلیس استان گیلان و مازندران تحت تعقیب قرار دارد.

به این ترتیب تحقیقات فنی و دقیق از او درباره سایر اقدام‌های خلافکارانه‌اش آغاز و مشخص شد که وی از اهالی منطقه کلاردشت است و با وجود انکارهای نخستین سرانجام لب به اعتراف گشود و راز سرقت 51 خودرو از انواع سواری و باری را فاش کرد.

سرهنگ علیرضا قدیمی فرمانده پلیس چالوس در این‌باره گفت: مأموران در ادامه تحقیقات از این دزد دریافتند وی از تبهکاران حرفه‌ای است که 18 بار به زندان افتاده است.

وی گفت: این دزد در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به 51 سرقت خودرو شامل نیسان، پیکان و پیکان وانت به همراه 24 همدست دیگر اقرار کرد.

سرهنگ قدیمی اظهار کرد: همه خودروهای سرقتی ردیابی شدند.

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا