یزدفردا" بانک مرکزی اعلام کرد: براساس مصوبه کمیسیون اعتباری این بانک، افراد در صف سامانه قرض الحسنه ازدواج که از سنوات گذشته (در مهلت مقرر ثبت نام کرده اند) در انتظار دریافت تسهیلات بسر می برند، مشمول سقف های فردی قرض الحسنه ازدواج 100 میلیون ریالی می شوند.

 

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بانک مزبور، با توجه به مفاد ماده 50 قانون جامع ایثارگران، افراد مندرج در قانون ذکر شده، برای دریافت قرض الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی مشمول خواهند شد.
همچنین بانک ها تکلیف دارند، حداکثر در مدت یک هفته موضوع را به واحدهای ذی ربط در سراسر کشور ابلاغ کرده و یک نسخه از ابلاغیه مربوطه را به بانک مرکزی ارسال کنند.
به گزارش ایرنا، در روز شنبه 28 فروردین 1395 در جریان بررسی بودجه کشور، نمایندگان مجلس تصویب کردند که وام ازدواج جوانان از رقم 30 به 100 میلیون ریال با بازپرداخت چهار ساله از محل سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری برای هر یک از زوجین افزایش یابد و هر بانک به اندازه سهمی که از سپرده های قرض الحسنه دارد، در اعطای وام قرض الحسنه هم مشارکت کند.
بانک مرکزی نیز موظف شد به منظور اجرای این قانون، بر بانک ها نظارت کرده و بانک های متخلف را جریمه نماید.
براساس آمار سازمان ثبت احوال کشور شمار ازدواج های رسمی ثبت شده تا پایان 1394 برابر با 685 هزار و 352 مورد بود که از این رقم 562 هزار و 671 مورد ازدواج در نقاط شهری و 122 هزار و 681 مورد در مناطق روستایی انجام گرفت .

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا