تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی به امضای دکتر رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد و دکتر سید محمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی رسید.

دکتر عباس کلانتری رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد در بیان مفاد این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه در قالب همکاریهای پژوهشی طبق موافقت نامه های فی مابین، قوانین و مقررات حاکم بر دانشگاه و پژوهشگاه در زمینه ی طرح های تحقیقاتی مشترک، برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)، همکاری در انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری،بهرمند شدن از امکانات طرفین در زمینه های آموزشی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه ای و ارتباط بین المللی و... است.

وی همچنین از دیگر موارد همکاری مصوب در تفاهم نامه را ایجاد ارتباط علمی از طریق تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، دوره های کارآموزی، بازدیدهای تخصصی نوبه ای، کارگاه های علمی و برگزاری سمینارهای علمی و تخصصی در چارچوب قوانین و مقرارت، همکاری به منظور جذب اعتبارات مالی، همکاری در خصوص تالیف و انتشار کتب و نشریات علمی پژوهشی، ارائه خدمات مشاوره ای و تبادل اطلاعات علمی و تحقیقی برشمرد.

دکتر کلانتری با بیان اینکه این تفاهم نامه در هفت ماده و دو نسخه تنظیم شده و برای مدت سه سال از تاریخ امضای طرفین اعتبار خواهد داشت و با توافق طرفین قابل تمدید می باشد افزود: ایجاد دفتر نمایندگی پژوهشگاه یکی دیگر از محورهای مهم همکاری فی مابین پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه بود.

گفتنی است: برای تحقق اهداف این تفاهم نامه، مصوب شد کمیته مشترکی با شرکت معاونین پژوهشی پژوهشگاه و دانشگاه تشکیل شود و از سوی دانشگاه دکتر مهدی فیض پور به عنوان رابط دانشگاه و از طرف پژوهشگاه مهندس احمد ظهیر میردامادی به عنوان رابط پژوهشگاه برای انجام تعاملات معرفی شدند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا