فرمانده بسیج ناحیه میبد با بیان اینکه در طرح شهید سلیمانی ۱۳ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد گفت: در حوزه سلامت نیز برنامه غربالگری ویروس کرونا با همکاری نیروهای بسیجی به صورت خانه به خانه در سطح شهر در حال انجام است.

یزدفردا: سرهنگ پاسدار مصطفی بهشتی سه‌شنبه شب در جمع خبرنگاران میبد افزود: شهرستان به ۴۰۰ بلوک تقسیم شده و مردم و مسوولان به ویژه بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در اجرای طرح یاد شده همکاری دارند.

وی ادامه داد: در توزیع بسته های معیشتی در درب منازل و دیگر اقدامات انجام شده و در حال انجام ، امام جمعه شهرستان و فرمانداری تقش مهمی تا به حال داشته‌اند.

فرمانده بسیج ناحیه میبد در ادامه با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: از جمله این برنامه ها رزمایش مشترک سپاه و نیروی انتظامی با حضور ۲ گردان حضرت امام علی (ع) و گردان کوثر خواهران ، جشن پیروزی و بانک تبریک الله اکبر در پشت بام‌ها در سطح محله‌ها و به صورت محدود با تجلیل از ۱۲ فرمانده سپاه شهرستان در مصلی آیت‌الله اعرافی  است.

وی به راهپیمایی خودرویی  با حرکت از همه محله‌ها به سمت اردوگاه قدس و سخنرانی و اجرای برنامه‌های متنوع  همراه با مستقر شدن پراکنده خانواده‌ها در اردوگاه و طراحی هفت ایستگاه در مسیر اشاره کرد.

این مسوول به برنامه‌های فرهنگی نیز اشاره و از جمله این برنامه‌ها را معرفی کتاب شهدا و برگزاری مسابقه‌های مجازی و برنامه زنده خوشنویسی با متن«شهیدان زنده‌اند الله اکبر» و طرح دلنوشته و نجوا در فضای مجازی و نشستهای فرهنگی و بصیرتی  بر خط و حضوری به صورت جمع محدود افراد شرکت‌کننده عنوان کرد.

وی اجرای برنامه‌های گرامیداشت چهار هزار شهید استان یزد در اسفند ماه را نیز یادآور شد و در ادامه از همه اداره‌ها و ارگان‌ها و مردم خواست در اجرای برنامه‌ها با نیروهای بسیجی به رغم همکاری انجام شده ، همراهی و همکاری بیشتری برای تحقق اجرای کامل برنامه‌ها داشته‌باشند.   

جانشین فرمانده بسیج ناحیه میبد نیز اجرای برنامه‌های طرح شهید سلیمانی به ویژه در حوزه سلامت با فعال شدن ۴۵ پایگاه سلامت در سطح شهر با همکاری شبکه بهداشت و درمان را یادآور شد و افزود: افراد دست‌اندر کار طرح توجیه و راهنمایی شدند و در حال حاضر طرح به صورت محله به محله در حال اجرا است.

هادی بزرگر به حضور ۳۵۰ نفر در اجرای طرح  و غربالگری بیش از ۱۵ هزار خانوار تاکنون در بخش ندوشن و رکن آباد به صورت  کامل و همچنین در محله‌های شهیدیه ، قیروزآباد ، و بشنیغان در حال اجرا اشاره کرد.

وی گفت: در ارتباط با طرح چهار گروه نیازمندان ، بیماران مبتلا به ویروس کرونا واطرافیان بیماران و فوت شده‌های کرونایی  ، اقشار آسیب دیده و مردم عادی شناسایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح یاد شده افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای در سطح شهر و نیاز به کمک شناسایی شده و بر درب خانه‌های غربالگری شده برجسب شهید سلیمانی زده می‌شود و از زمان غربالگری به بعد سرپرستان خانوارها سفیر سلامت هستند.

این مسوول اظهار داشت: در مجموع طرح به صورت آموزشی ، مراقبتی ، حمایتی و نظارتی انجام  و در قالب آن بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص در حوزه اصناف مختلف و پر رفت و آمد و فروشگاه‌های بزرگ نظارت می‌شود.

وی همکاری ۴ تیم مراقبتی درطرح یاد شده شامل ۲۰ پزشک و ۲۲ پرستار و همیاران بیماران را یادآور شد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا