یزدفردا :در خبرها داشتیم" افتتاح پروژه سیستم توزین حین حرکت (WIM) در کیلومتر 3 محور یزد-مهریز"

 

در جهت اطلاع رسانی در زمینه " وزن کشی در حرکت "مطلب زیر توسط واحد تامین خبر یزدفردا منتشر می شود:

 

به گزارش واحد تامین خبر  پایگاه خبری یزدفردا"هیئت تحقیقات حمل و نقل می کند که، "اجرای یک عنصر حیاتی از هر برنامه برای کنترل وزن خودرو است. بدون اجرای موثر، از جمله اطمینان از مجازات و تحریم به جلوگیری از تخطی کافی، قوانین مربوط به محدودیت وزن بی معنی است." این است که به خوبی شناخته شده و پذیرفته شده است که کامیون های سنگین باعث بخش قابل توجهی از آسیب به جاده ها و پل. یکی از راه های به حداقل رساندن تاثیر از کامیون های سنگین در جاده های کشور ما است از طریق اجرای وزن فشرده.

 

به طور سنتی، وزن ایستگاه با مقیاس های استاتیک به وزن اکثریت حمل و نقل تجاری در جاده استفاده شده است. که در آن حجم کامیون کم است، مقیاس های استاتیک یک روش موثر وزن کامیون. با این حال، بسیاری از ایستگاه های وزن امروز می تواند حجم بالایی از ترافیک به طور فزاینده کامیون سازگار نیست، بدون ایجاد پشتیبان گیری ترافیک کامیون های غیر ضروری، تاخیر و اجازه می دهد بسیاری از حامل برای دور زدن بدون همیشه که وزن داشت. همانطور که به خوبی، سایت های با وزن دائمی نیست می توانید کامیون را انتخاب کنید که به سفر در مسیرهای بای پس برای جلوگیری از بازرسی برسد.

 

"وزن کشی در حرکت و یا وزن در حرکت دستگاه های (WIM) طراحی شده اند به ضبط و ثبت محور وزن و وزن ناخالص خودرو به عنوان وسایل نقلیه بیش از یک محل اندازه گیری رانندگی کنید. بر خلاف مقیاس استاتیک، سیستم WIM قابلیت اندازه گیری وسایل نقلیه سفر در کاهش و یا طبیعی سرعت ترافیک و خودرو نیاز به آمدن به توقف. این باعث می شود فرآیند وزن کارآمد تر، و، در مورد وسایل نقلیه تجاری، اجازه می دهد تا برای کامیون زیر حد وزن برای دور زدن مقیاس استاتیک و یا بازرسی

 

برای رسیدگی به مشکل ناکارآمد و وقت گیر وزن در ایستگاه های وزن، IRD فراهم می کند WIM اصلی و سیستم های مرتب سازی رمپ، به preweigh و کامیون از پیش جور کردن قبل از وزن ایستگاه. فقط کسانی که کامیون به طور بالقوه در تخلف از مقررات وزن و یا سایر موارد مورد نیاز عامل به کارگردانی برای بازرسی بیشتر گزارش. برای رسیدگی به مشکل کامیون غیرمنتظره در مسیرهای دور زدن، فراهم می کند IRD مجازی خود را وزن ایستگاه و موبایل خود را اعمال وزن و سیستم بازرسی کامیون.

 

چگونه WIM کار می کند؟

 

وزن در حرکت سیستم طور گسترده ای متفاوت در عملکرد و پیچیدگی، با استفاده از سنسورهای پیزوالکتریک و LINEAS کوارتز WIM، مقیاس سرعت آهسته WIM، PAT خم مقیاس WIM صفحه و یا تنها سلول بار WIM فلس. در ایستگاه های وزن، سیستم WIM ارائه خوانش وزن پویا اولیه است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به preclear و به طور خودکار مرتب سازی بر اساس وسایل نقلیه.

 

ترافیک کامیون بیش از مقیاس های استاتیک می توان به حداقل رساند به هدف قرار دادن فقط آن دسته از وسایل نقلیه که از اضافه وزن مشکوک. در برخی موارد، کامیون می تواند از طریق یک ایستگاه وزن precleared، حتی بدون کم کردن سرعت در امتداد خط اصلی. در بای پس و ثانویه جاده ها، وزن مجازی ایستگاه می تواند مورد استفاده برای شناسایی مظنون به کامیون غیرمنتظره و مجرمین است. در موارد دیگر تجهیزات قابل حمل WIM را می توان برای چک نقطه در جاده ها و مسیرهای جایگزین است که با ایستگاه های وزن محافظت استفاده می شود. اگر امکان از یک کامیون در حال اضافه وزن در نتایج WIM قابل حمل بر اساس وجود دارد، آن را به مقیاس وزن برای شخص نزدیک دقیق تر است.

 

فن آوری WIM ترکیبی از فن آوری های دیگر، از جمله سیستم های AVI است، یخ دوربین فیلمبرداری، علائم فیبر نوری (ثابت، متغیر و به طور کامل متغیر)، مقیاس استاتیک، پایگاه داده (متفاوت از محلی به سراسر کشور)، سیگنال های کنترل خط و دیگر وزن اجزای ایستگاه. دقیق توسعه و تغییر نرم افزار با استفاده از ماژول استاندارد آن که سفارشی برای دیدار با نیازهای خاص هر سایت. با استفاده از یک اکثریت سخت افزار خارج از قفسه و قطعات، تعمیر و نگهداری هزینه های به حداقل برسد.

 

محدوده فعالیت

 

  • 1.Preserving جاده ها با اندازه گیری وسایل نقلیه بیش از حد.
  • 2.High شمارش ترافیک با کیفیت و طبقه بندی.
  • ترافیک 3.Safer با اندازه گیری سرعت.
  • جستجو خ