مدیر کل امور اقتصادی و دارایی یزد مطرح کرد:

نیاز طرح های سرمایه گذاری استان یزد به 22 هزار میلیارد تومان منابع مالینماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به اینکه تاکنون 71 فرصت سرمایه گذاری در استان شناسایی و تدوین شده است گفت: برای عملیاتی شدن و اجرای طرح های سرمایه گذاری افزون بر 22 هزار میلیارد تومان منابع مالی مورد نیاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد " علی نمازی " در گفت و گویی افزود: از مجموع این فرصت ها، 10 فرصت به عنوان شاخص انتخاب شده که برای اجرای آن بیش از سه هزار و 500 میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

وی حجم پروژه های سرمایه گذاری عمومی را  18 هزار و 500 میلیارد تومان بیان کرد و گفت: در بخش های  صنعت و معدن، کشاورزی، انرژی و میراث فرهنگی و گردشگری  فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد با اعلام آمادگی برای جذب سرمایه گذاری اضافه کرد: زیر ساخت های لازم در این زمینه فراهم است و سرمایه گذاران تاکنون استقبال خوبی داشته اند.

وی از بهبود و رونق فعالیت های سرمایه گذاری و اعلام آمادگی کشورهای مختلف در این زمینه خبر داد و افزود:  از آغاز فعالیت مرکز یاد شده تاکنون سرمایه گذارانی از کشورهای انگلیس، ایتالیا، آفریقای جنوبی، هند، اتریش، آلمان، فرانسه، ژاپن و چین آمادگی خود را برای سرمایه گذاری اعلام و برخی از آنها نیز فعالیت اجرایی خود را شروع کردند.

نمازی با قدردانی از حمایت مسئولان ارشد استان و مدیران دستگاههای اجرایی از بخش سرمایه گذاری افزود: تلاش استان به این موضوع معطوف است و در این زمینه مشوق هایی در زمینه مالیات، بیمه و امور گمرکی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، سرمایه گذاری را پیش شرط تولید و ایجاد اشتغال را در گرو تولید برشمرد و اظهار داشت: در راستای رشد و رونق سرمایه گذاری مرکز خدمات سرمایه گذاری استان راه اندازی شد و در حال حاضر نمایندگان تام الاختیار بیش از 20 دستگاه اجرایی در این محل حضور دارند و امور مربوط به سرمایه گذاری را دنبال می کنند.

این مقام مسئول تعامل بین دستگاههای اجرایی برای جذب سرمایه گذاری، ارتباط با سرمایه گذار، رفع مشکلات، ارائه مشوق ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان را خوب ارزیابی و از پهنه بندی استان برای استقرار سرمایه گذاری به عنوان اقدامات خوب استان یاد کرد.

 

 
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران