وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یزد مطرح کرد:

تحویل 21 هزار تخت بیمارستانی در دولت تدبیر و امیدوزیر بهداشت و درمان صبح پنج شنبه 19 اسفندماه در مراسم افتتاح بیمارستان شهید رهنمون با بیان اینکه تا پایان خدمت دولت یازدهم به مردم 21 هزار تخت بیمارستانی تحویل داده می شود، از خیّران و بخش خصوصی استان یزد خواست با سرمایه‌گذاری در حوزۀ بهداشت و درمان دولت را در اجرای طرح تحول نظام سلامت یاری کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، ساختمان جدید بیمارستان شهید دکتر رهنمون یزد با حضور «سیدحسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت و درمان دولت تدبیر و امید، «سردار غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور،« آیت الله محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعۀ یزد، «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد، «محمدعلی طالبی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، «سیدابوالفضل موسوی» نمایندۀ مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، «عباس حیدری» مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، جمعی از مسئولان، پزشکان و پرستاران استان و خانوادۀ شهید دکتر محمدعلی رهنمون افتتاح شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح بیمارستان فوق تخصصی شهید رهنمون گفت: امیدواریم مسئولان در انجام مسئولیت ها و در مسیر خدمت به مردم موفق باشند و رئیس جمهوری اسلامی ایران و مردم نیز به آرزوهای خود که همان سربلندی، عزّت و توسعه کشور است برسند.
«سیدحسن قاضی زاده هاشمی» ویژگی های بیمارستان شهید رهنمون یزد اعم از مرکز ترومای استان، منطقه ای بودن و نیز وجود هشت اتاق عمل و بیش از 30 هزار متر مربع زیربنا را ارزشمند دانست.
وی در خصوص شهید دکتر محمدعلی رهنمون بیان کرد: مردم ایران در سه دهۀ گذشته تلاش کرده اند راه امثال شهید رهنمون را حفظ کنند و راه آنان را گم نکرده اند که این دستاورد بزرگی برای نظام و کشور بوده است.
قاضی زاده هاشمی ادامه داد: تردید ندارم اگر ما گرفتار خود نشویم و واقعأ منافع ملت و کشور را مقدم بر منافع جناحی و شخصی بدانیم، نسل های آینده نیز خواهند دید مسیر امثال شهید رهنمون چگونه پُرفروغ‌تر خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تا هنگامی که با هم هستیم لطف پروردگار با ماست و اینگونه می توانیم به قدرت بین المللی تبدیل شویم.
قاضی زاده هاشمی قدرت امروز را چیزی جز دانش همراه با اخلاق ندانست و گفت: امیدواریم در ایران امروز به این قدرت توجه شود.
وی به خدمات دولت تدبیر و امید در سه سال اخیر در استان اشاره و بیان کرد: تعداد بیمارستان های افتتاح شده در استان یزد، راه اندازی تخت های بیمارستانی اعصاب و روان در یزد و دیگر شاخص های بهداشتی این استان بسیار ارزشمند است.
وزیر بهداشت و درمان افزود: این استان جزو استان هایی است که همه ایرانیان تحت پوشش بهداشتی و درمانی آن قرار دارند و وجود مراکز جامع خدمات سلامت، طرح تحول نظام سلامت و دیگر طرح های این استان رشد بسیاری در توسعۀ بهداشتی و درمانی داشته است.
قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید در سه سال و نیم گذشته فعالیت های درخوری انجام شده است به گونه‌ای که 21 هزار تخت بیمارستاتی تا پایان زمان خدمت دولت به مردم تحویل داده می‌شود؛ یازده هزار نفر که اکثر آنها جزو افراد کم درآمد هستند، بیمه شده اند و 10 هزار نفر پزشک متخصص و فوق تخصص در منلطق مختلف کشور در حال خدمت به مردم هستند.
وی بیان کرد: به نظر می رسد در استان یزد شاخص های بهداشت و درمان به ویژه از نظر سرانه تخت بیمارستانی نه تنها خوب بوده بلکه از دو برابر میزان کشوری نیز بالا تر است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیشنهادهای خود به استان یزد، گفت: اگر خیّرین و بخش خصوصی یزد در حوزۀ بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند، در مبدأ و مناطق نیازمند سرمایه گذاری کنند تا به بهترین نحو و به طور همه جانبه سرمایه گذاری و دولت را در اجرای طرح تحول نظام سلامت یاری کنند.
وی هدف طرح تحول سلامت را توسعه زیرساخت ها، کاهش پرداخت ها از جیب مردم و افزایش دسترسی آنها به خدمات بهداشتی و درمانی بیان کرد و افزود: اگر این طرح با همین سرعت پیش رود نیاز به حضور بیماران از دیگر استان ها به استان یزد نیست.
قاضی زاده هاشمی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم به یزدی ها پیشنهاد می کنم در راستای توسعه ناوگان خدمات در حوزه بهداشت و درمان، ارتقای دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی(ره) یزد از سطح ملّی به بین المللی و نیز ساخت بیمارستان در دیگر استانهای کشور تلاش کنند.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از حانواده شهید دکتر رهنمون تجلیل شد.
گفتنی است ساختمان جدید بیمارستان شهید رهنمون یزد که از مصوبات سفر پُر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان یزد در سال 86 بوده است در ۹ طبقه و با زیربنای بیش از 30هزار متر مربع با مجموع بیش از 400 تخت بیمارستانی با اعتباری بالغ بر 780 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران