وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

بدون اخلاق و اخلاق‌مداری کار پزشکی بی‌فایده استوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر پنج شنبه 19 اسفندماه در کنگرۀ ۴۴۰ شهید وزارت بهداشت به میزبانی استان یزد با تاکید بر اینکه بدون اخلاق و اخلاق‌مداری کار پزشکی بی‌فایده است، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به اخلاق به ویژه اخلاق پزشکی نیاز داریم زیرا اخلاق‌مداری رونق دهنده به افکار ما و نسل جوان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، کنگرۀ ۴۴۰ شهید وزارت بهداشت و شهیدان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با حضور «سیدحسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت و درمان دولت تدبیر و امید، «سردار غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، « آیت الله محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعۀ یزد، «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد، «محمدعلی طالبی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، «سیدعلی عزالدینی» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، جمعی از مسئولان، پزشکان و پرستاران استان و خانوادۀ شهیدان وزارت بهداشت در سالن همایش پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی(ره) یزد برگزار شد.
وزیر بهداشت و درمان در این مراسم با بیان اینکه اگر شهیدان و ایثارگران نبودند جمهوری اسلامی ایران هم نبود، گفت: وظیفۀ همۀ ما این است که به شهیدانی که برای عزّت و اقتدار کشور جنگیدند، ادای احترام کنیم و من ایمان و اعتقاد دارم خداوند کاستی های ما مسئولان را به برکت خون پاک شهیدان و وجود خانواده‌های آنها جبران می کند.
«سیدحسن قاضی زاده هاشمی» به جان‌فشانی های شهیدان عرصه پزشکی کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به اخلاق به ویژه اخلاق پزشکی در کشور نیاز داریم زیرا اخلاق و اخلاق‌مداری رونق دهنده به افکار ما و نسل جوان خواهد بود.
وی قدرتمند بودن ایران را دلیل توفیقات حوزه بهداشت و درمان کشور دانست و ابراز خرسندی کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته مقتدرانه در این دنیای ظالمانه و منطقه ٱشوب زده راه حضرت امام خمینی(ره) و شهیدان را ادامه دهد.
قاضی زاده هاشمی بالاترین توفیق ایران را تداوم راه شهیدان دانست و اظهار امیدواری کرد: همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی در راه معیشت، رفاه، سلامت، امنیت و نشاط مردم تلاش کنند.
وزبر بهداشت و درمان بهترین خدمت به شهیدان و خانواده شهدا را کار کردن خالصانه، صادقانه و جهادی برای مردم بیان کرد و افزود: فرقی نمی کند مسئولان در چه مسندی باشند زیرا در دین ما تقوا تعیین کننده است و هر کسی در هر مقامی اگر کار خود را به خوبی انجام دهد، تقوا را پیشه کرده است.
قاضی زاده هاشمی در پایان سخنان خود گفت: انقلابی بودن به معنای احترام به خانواده شهدا، گذشت از منافع شخصی خود و تلاش برای رسیدن به وحدت، همدلی و همکاری در مسیر خدمت به مردم است.
در پایان این کنگره که با حضور بیش از دویست نفر از خانواده های شهدای وزارت بهداشت و شهیدان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، از دو کتاب در حوزه پزشکان ایثارگر و شهید رونمایی شد.
گفتنی است وزیر بهداشت و درمان در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از مادر خود به عنوان مادر شهید و خانوادۀ شهدای وزارت بهداشت تجلیل کرد.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران