۳۸۰۰ نفر در انتخابات شوراهای شهر و روستای یزد ثبت نام کردند

نشست خبری با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد(+گزارش تصویری)معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اینکه ۳۸۰۰ نفر در انتخابات شوراهای شهر و روستای یزد ثبت نام کردند، از رشد ۱۲ درصدی ثبت نام کنندگان به نسبت سال قبل خبر داد. که در این بین آمار کاندید های جوان نیز افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری یزد فردا ، محمدعلی طالبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که با موضوع ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد، اظهار داشت: از 30 اسفند کار ثبت نام داوطلبان انتخابات در تمام فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها شروع شد و ساعت 24 دیشب به پایان رسید.

وی با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان در استان یزد از لحاظ تعداد رکورد زد، گفت: در مجموع 3800 نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای یزد ثبت‌نام کردند که 1039 نفر داوطلبان شوراهای شهر و دو هزار و 761 نفر شوراهای اسلامی روستاها بودند.

به گفته جناب اقای طالبی، از مجموع شرکت کنندگان در انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورهای اسلامی شهر و روستای یزد، 254 نفر خانم و 3546 نفر آقا بودند.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به اینکه یک هزار و 333 نفر در کل استان یزد به عنوان اعضای اصلی شوراها انتخاب می‌شوند، گفت: در کل استان یزد یک شورای شهر 11 نفره، سه شورای شهر 7 نفره و 17 شورای شهر 5 نفره و همچنین 21 شورای روستای 5 نفره و 381 شورای اسلامی سه نفره در روستاهای یزد داریم.

وی گفت: استعلام از مراجع قانونی در ارتباط با صلاحیت ثبت نام شدگان بلافاصله پس از پایان هر روز ثبت نام انجام می‌شد و مراجع قانونی هم 10 روز فرصت اعلام نظر در این باره دارند.

طالبی خاطرنشان کرد: از 24 فروردین امسال اسامی به هیئت نظارت شهرستان اعلام می‌شود و هیئت‌های نظارت به مدت هفت روز در ارتباط با بررسی تایید صلاحیت داوطلبان فرصت دارند.

معاون استاندار یزد خاطرنشان کرد: آن دسته از افرادی که صلاحیتشان در هیئت‌های اجرایی رد شود، به صورت قطعی رد شده‌اند و هیئت نظارت نمی‌تواند آنها را تایید کند اما صلاحیت افرادی که در هیئت اجرایی تایید می‌شوند در هیئت نظارت هم بررسی می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد خاطرنشان کرد: آن دسته از افرادی که نسبت به روند بررسی صلاحیت هیئت نظارت یا هیئت اجرایی شکایت دارند می‌توانند از سوم تا ششم اردیبهشت شکایت خود را اعلام کنند.

وی تاکید کرد: با ارزیابی اولیه صورت گرفته، قطعا استان یزد یکی از استان‌های برتر کشور در بحث ثبت نام است که نتایج آن از طریق ستاد انتخابات کشور اعلام می‌شود.

طالبی در ارتباط با برگزاری انتخابات مکانیزه خاطرنشان کرد: با شورای هیئت عالی نظارت انتخابات شوراهای شهر و روستا توافق صورت گرفته که در تعدادی از شعب اخذ رای استان یزد، انتخابات به صورت تمام مکانیزه انجام شود.

معاون استاندار یزد گفت: با این وجود به لحاظ مکانیزه شدن انتخابات، غیر از پر کردن برگ رای، تمام روند انتخابات در استان یزد به صورت الکترونیکی و مکانیزه انجام می‌شود.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران