شرط رقیب مرکل برای تشکیل ائتلافرقیب آنگلا مرکل در انتخابات پیش روی آلمان برای اولین بار شرایط خود برای تشکیل هرگونه ائتلافی را تبیین کرد.

رقیب آنگلا مرکل در انتخابات پیش روی آلمان برای اولین بار شرایط خود برای تشکیل هرگونه ائتلافی را تبیین کرد.
 
به گزارش پایگاه خبری یزد فردا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مارتین شولتز از حزب سوسیال دموکرات آلمان که اصلی‌ترین رقیب آنگلا مرکل صدراعظم فعلی این کشور در انتخابات پیش رو محسوب می‌شود، اظهار کرد که حزب وی پس از انتخابات ۲۴ سپتامبر هیچ ائتلافی تشکیل نخواهد داد؛ مگر این که درآمدهای عادلانه، آموزش و پرورش رایگان و تعهد در قبال اروپایی دموکراتیک مورد تضمین قرار گیرد.
 
بر اساس نتایج نظرسنجی‌های اخیر، حزب سوسیال دموکرات با حمایت ۲۴ درصدی اصلی‌ترین رقیب محافظه‌کاران در آلمان در انتخابات پیش‌رو محسوب می‌شود و اختلاف این دو حدود ۱۳ درصد برآورد شده است.
 
براساس گزارش خبرگزاری رویترز، این نخستین‌باری است که رهبر حزب سوسیال دموکرات شرایط خود برای تشکیل هرگونه ائتلافی را مطرح می‌سازد.
 
شولتز در پیامی ویدیویی که در وب‌سایت حزب خود منتشر کرد، گفت: چیزی که من قول می‌دهم، سیاست‌های خاص برای درآمد عادلانه، مدارس خوب و تحقق دموکراسی در اروپا است.
 
وی ادامه داد: حزب ما این برنامه‌ها را اجرایی خواهد کرد. این سیاست‌ها برای من غیرقابل مذاکره هستند و از همین رو است که می‌خواهم صدراعظم آلمان شوم.کاربران آنلاین

نظرهای کاربران