مسئول پست دامپزشکی شهر مروست گفت:

پست دامپزشکی مروست در تمامی زمینه های شغلی حضور فعال داردعباس رسایی مسئول پست دامپزشکی شهر مروست با اعلام این خبر گفت: پست دامپزشکی مروست با تمام سختی ها و علی رغم کمبود امکانات و پرسنل خوشبختانه در تمامی عرصه های مرتبط با دامپزشکی فعال است و خدمات لازم را به متقاضیان این شهر ارائه می دهد.

عباس رسایی مسئول پست دامپزشکی شهر مروست با اعلام این خبر گفت: پست دامپزشکی مروست با تمام سختی ها و علی رغم کمبود امکانات و پرسنل خوشبختانه در تمامی عرصه های مرتبط با دامپزشکی فعال است و خدمات لازم را به متقاضیان این شهر ارائه می دهد.

وی در ادامه به واکسیناسیون بیش از 365 هزار نوبت سر دام بر علیه انواع بیماری های مشترک و دامی در طی یکسال گذشته اشاره نمود و عنوان کرد: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری های دامی و مشترک و جلوگیری از تحمیل هزینه های جانی و اقتصادی به شهروندان، طرح واکسیناسیون به صورت منظم و همه ساله در دام های این شهر به اجرا در می آید. علاوه بر آن فعالیت هایی مانند معاینه، درمان و کالبد گشایی همچنین      نمونه برداری و ارسال موارد مشکوک به مراکز آزمایشگاهی و پیگیری نتایج حاصل جهت قرنطینه ی دام های مشکوک و بازدید منظم از مراکز پرورش دام در برنامه کاری پست دامپزشکی شهر مروست قرار دارد.

رسایی بیش از 2500 مورد نظارت و بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع فراورده های خام دامی در مروست را ماحصل تلاش یکساله ی پرسنل پست دامپزشکی این شهر دانست و عنوان کرد: در طی این بازرسی ها در حدود 350 کیلو گرم فراورده ی دامی غیر قابل مصرف کشف و ضبط و معدوم گردید تا از سلامت فراورده های خام دامی مورد مصرف مردم اطمینان حاصل شود.

وی ضد عفونی بیش از 500 متر مکعب جایگاه های مرغ خانگی، نظارت بر 15 واحد مرغداری فعال در سطح شهر مروست با ظرفیت جوجه ریزی به تعداد 160 هزار قطعه در سال و مشاوره و راهنمایی دامداران در رابطه با بهداشت و بیماری های مشترک بین انسان و دام به تعداد 1438 مورد را از دیگر دستاورد های فعالیت سالیانه ی این ارگان دولتی برشمرد و یاد آور شد: پست دامپزشکی مروست سعی نموده است تا با بهره گیری از پتانسیل های خود و همکاری و هماهنگی با سایر ارگان ها و نهادهای دولتی و نیز برقراری ارتباط تنگاتنگ با دامداران و مردم در جهت رفع مشکلات بهداشتی و ارتقاء سطح سلامت عمومی در این شهر مفید و موثر واقع شود.

وی در پایان همکاری با عشایر زحمت کش مروست و نظارت بر مراکز پرورش دام و طیور آبزیان را از نقاط عطف فعالیت های دامپزشکی در این شهر دانست و خاطر نشان کرد: خوشحالیم که از طریق نظارت بر امر پروش دام و صدور مجوزهای لازم در این زمینه و نیز ترویج و آموزش دامداران نقش تاثیر گذاری در توسعه سلامت و اقتصاد شهر مروست داشته ایم.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران