رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد گفت:

نظارت بهداشتی دامپزشکی بر سلامت دام های ذبح شده در ایام محرمدکتر محمد رضا صادقپور از ساماندهی و راه اندازی اکیپ های بازرسی بهداشتی و شرعی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد و گفت: نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی بر ذبح دام های نذری در ایام محرم ضامن حفظ سلامت شهروندان و بهداشت عمومی جامعه است كه اکیپ های تشکیل شده این وظیفه را بر عهده دارند.

دکتر محمد رضا صادقپور از ساماندهی و راه اندازی اکیپ های بازرسی بهداشتی و شرعی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد و گفت: نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی بر ذبح دام های نذری در ایام محرم ضامن حفظ سلامت شهروندان و بهداشت عمومی جامعه است كه اکیپ های تشکیل شده این وظیفه را بر عهده دارند.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: با توجه به سنت حسنه قربانی در ايام محرم به منظور تامین غذای دسته جات عزاداری در مساجد و تکایا، اکیپ های نظارتی به صورت ثابت و سیار با حضور در محل، اقدام به بررسی دام های قربانی قبل از کشتار و لاشه های کشتار شده می نمایند تا از سلامت آن ها مطمئن شوند. در این راستا تعداد 12 اکیپ ثابت و 13 اکیپ سیار پیش بینی شده است تا با همراهی 14 دکتر دامپزشک، 15 بازرس بهداشت گوشت و 10 ناظر شرعی به عنوان پرسنل عملیاتی مشغول به خدمت رسانی به همشهریان گردند.

وی در پایان به کلیه شهروندان توصیه کرد: به منظور حفظ بهداشت عمومی و پیشگیری از ابتلای به بیماری های مشترک بین انسان و دام و نیز جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی، از هرگونه کشتار دام در معابر عمومی خودداری نمایند.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران