حضور اداره کل اموزش فنی وحرفه ای استان یزد در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای بانوان روستاییمدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد از حضور این اداره کل در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای بانوان روستایی شهرستان تفت خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد، "افضلی " در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه با  گرامیداشت هفته دولت و شهدای دولت به‌خصوص شهیدان رجایی و باهنر گفت: نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای بانوان روستایی در منطقه سانیج بخش مرکزی شهرستان تفت باحضور فرماندار،معاونین فرماندار، بخشدار مرکزی ومسئولین ادارات ونهادهای دولتی شهرستان همزمان با شروع هفته دولت افتتاح گردید

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد هدف از حضور در این نمایشگاه را ترویج فرهنگ مهارت آموزی در روستاهها به منظور ایجاد مشاغل پایدار خانگی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان اعلام نمود.

وی در ادامه افزود: در این نمایشگاه  دستاورد های مهارتی بانوان روستایی در رشته های صنایع‌دستی،  کشاورزی و آشپزی در معرض دید عموم قرارگرفته است.

در ادامه محامدی فرماندار شهرستان تفت خواستار استمرار این‌گونه نمایشگاه‌ها در شهرستان شد و اظهار داشت: امید است در سایر نقاط شهرستان نیز این‌ چنین نمایشگاه‌ها برگزار تا شاهد اشتغال پایدار بانوان روستایی باشیم.

محامدی به برنامه‌های دولت در زمینهٔ اشتغال در مناطق روستایی نیز اشاره کرد و گفت: دولت با تخصیص وام‌های کم‌بهره به کارگاه‌ها و تولیدی‌های روستایی به دنبال اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

 کاربران آنلاین

نظرهای کاربران