کمبود پزشک متخصص عمده‌ترین مشکل شهرستان بافق محمد رضا صباغیان نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی در  نشست  بهداشت و درمان بافق به مشکلات مطرح شده اشاره کرد و گفت:کمبود پزشک متخصص عمده‌ترین مشکل شهرستان در حوزه بهداشت و درمان است.

صباغیان افزود:در زمینه پلی کلینیک و نیاز مبرم آن به پزشک متخصص تامین اجتماعی با پزشکان متخصصی که حضور پیدا کنند همکاری می‌کند.

قول وزیر بهداشت و درمان برای  تکمیل بیمارستان بافق

وی با اشاره به تکمیل بیمارستان شهرستان گفت: با صورت جلسه و قول وزیر بهداشت و درمان مقرر شد که ۵۰ درصد هزینه ساختمان بیمارستان در حال ساخت را دولت کمک کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد بر ضرورت تجمیع بیمه تاکید کرد و افزود: این موضوع نیز پیگیری می‌شود که بر این اساس تمامی بیمه‌ها یک صندوق مرکزی داشته باشند و تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌ها بیمه خود را به آن صندوق پرداخت کنند و بعد به طور عادلانه به همه مردم توزیع شود.

صباغیان برگزاری دوره‌های تخصصی برای پزشکان مربوطه را دیگر مبحث مطرح شده در این نشست بیان کرد و گفت: بر این اساس باتوجه به کمبود پزشک متخصص، دوره‌های تخصصی برای پزشکان مرتبط با همان رشته برگزار شود.

کمبود پرستار در بخش کودک بیمارستان، ولی عصر (ع) از دیگر مباحثی بود که صباغیان به آن اشاره کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران