رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه اعلام کرد :

جلوگیری از ورود بیش از 300 کیلوگرم فراورده خام دامی فاسد به چرخه مصرف شهروندانرئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه از كشف و ضبط 340 کیلو گرم فراورده خام دامي در ابرکوه خبر داد و گفت : در طی بازرسی اکیپ ناظرین بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه از مراکز عرضه ی فراورده های خام دامی مقدار 340 کیلوگرم فراورده های خام دامی تاریخ گذشته و فاسد کشف و قبل از ورود به بازار مصرف با هماهنگی مراجع قضایی معدوم گردید .

دکتر علی فاتحی نیا یادآور شد : مصرف مواد غذایی تاریخ گذشته تاثیرات نامطلوبی برای سلامتی مصرف کنندگان داشته و می تواند باعث ایجاد مسمومیت های خطرناک و گاها کشنده شود ، علاوه بر آن فرآورده ی غذایی تاریخ گذشته به علت بروز تغییرات ایجاد شده در بافت و ترکیبات غذایی فاقد ارزش تغذیه ای می باشد .

وی در پایان از شهروندان خواست در هنگام خرید با توجه نمودن به تاریخ مصرف موجود بر روی بسته بندی مواد غذایی از جمله فراورده های خام دامی، خود و افراد خانواده شان را از قرار گرفتن در معرض خطرات ناشی از مصرف اینگونه مواد غذایی در امان نگه دارند .

لازم به ذكر است سامانه پاسخگویی به شکایات اداره کل دامپزشکی به شماره 1512 و شماره تلفن 32838131  آماده دريافت گزارشات مردمی       مي باشد .

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران