مردم شهر احمدآباد برای دومین بار در کارگاه آموزشی «خانواده و تربیت دینی» با سخنرانی استاد احمد آبائی شرکت کردند.

یزدفردا، با توجه به استقبال پرشور مردم از دوره اول کارگاه خانواده که در هفته کتاب در کتابخانه شهید فاضل خودستان احمدآباد برگزار شد،‌ دومین جلسه این کارگاه نیز با حضور احمد آبائی،‌ استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد.

آبائی در این جلسه با بیان اینکه دنیای زن و مرد متفاوت است و نمی‌توان با یک دید به آنها نگاه داشت، تأکید کرد: مردان اقتدارگرا و زنان احساس‌گرا هستند و همین دو خصوصیت، عامل بسیاری از تفاوت‌های موجود میان زن و مرد است که باید جدی گرفته شود.

وی تصریح کرد: بهترین هدیه‌ای که یک پدر می‌تواند به فرزند خود اهدا کند، مادری آرام و صبور و مهربان است و این در صورتی محقق می‌شود که پدر تلاش کند با برآورده کردن خواسته‌ها و نیازهای زن، به او آرامش ببخشد و بالاترین هدیه‌ای که یک مادر می‌تواند به خانواده خود ببخشد و باعث زندگی بانشاط شود، مهربانی است.

این استاد حوزه و دانشگاه درباره نحوه تربیت فزرند نیز گفت: روش تربیت فرزند باید از طریق حرکات، گفتار و کردار صورت پذیرد تا در وجود فرزند نهادینه شود.

در پایان این کارگاه شهروندان احمدآبادی سوالات و مشکلات خود را مطرح کردند و کارشناس برنامه نیز آنان را راهنمایی کرد.

گفتنی است کتابخانه شهید خودستان احمدآباد، کتابخانه اصلی شهر احمدآباد است که بیش از 800 عضو فعال و بالغ بر 5 هزار عنوان کتاب دارد.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگذاری فردا