اداي احترام به مقام رفيع شهداي گمنام و رونمايي از يادمان سي اُمين سال تاسيس دانشگاه يزد با حضور وزير علوم،تحقيقات و فناوري و استاندار يزد در اين واحد علمي و پژوهشي صورت گرفت.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،روز دوم اسفندماه اداي احترام به مقام رفيع شهداي گمنام و رونمايي از يادمان سي امين سال تاسيس دانشگاه يزد با حضور «منصور غلامي» وزير علوم،تحقيقات و فناوري ، «محمدعلي طالبي» استاندار يزد، «سيد ابوالفضل موسوي» نماينده مردم شريف يزد و اشكذر در مجلس  شوراي اسلامي و  جمعي از مسئولان ملي و استاني انجام شد.
بناي يادمان سي امين سال تاسيس دانشگاه يزد كه نقش دروازه دانشگاه را ايفا مي كند بر روي مهم ترين محور پياده قرار گرفته است و اين محور از ورودي پژوهش آغاز مي شود و ساختمان سازمان ،كتابخانه و ميدان مركزي را به يكديگر متصل مي كند.
اين بنا از سوي دفتر طرح هاي عمراني دانشگاه يزد  شامل حوضي به قطر هفت و نيم متر(نشانگر شفافيت و پاكي)،ديواري به طول 23 متر و ارتفاع سه ونيم متر كه محور اصلي دانشگاه را قاب گرفته طراحي شده است و هم چنين سه درخت نخل به  نشانه سي امين سال تاسيس دانشگاه در پس زمينه ديوار قرار دارد.
 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگذاری فردا