تنها فرودگاه اختصاصی کشور با زمینی به مساحت ۹۸ هکتاربه بهره برداری می رسدمدیر عامل شرکت توسعه پرواز شهرستان مهریز گفت: نخستین فرودگاه اختصاصی کشور با هدف آموزش پرواز های سبک، دونفر و تاکسی پرواز تا پایان مهرماه بهره برداری می رسد.

عبدالرسول حسینی نسب مدیر عامل شرکت توسعه پرواز شهرستان مهریز اظهار داشت: نخستین فرودگاه اختصاصی کشور با هدف آموزش پرواز های سبک، دونفر و تاکسی پرواز تا پایان مهرماه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: نخستین و تنها فرودگاه اختصاصی کشور با زمینی به مساحت ۹۸ هکتار شامل باند فرودگاه، آشیانه و سه ساختمان اداری است

حسینی نسب ادامه داد: باند فرودگاه به طول هزار و ۶۰۰متر و عرض ۲۵متر مربع مراحل ساخت آن تکمیل شده است

وی تصریح کرد: این فرودگاه سه آشیانه به مساحت کلی 4200 متر مربع و یک ساختمان اداری است که 80 درصد پیشرفت کار داشته است.

حسینی نسب گفت: تنها فرودگاه اختصاصی مهریز ظرفت ۵۰ فروند هواپیمای آموزشی را دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب این فرودگاه عنوان کرد: مهم ترین اصل برای یک فرودگاه امنیت، جایگاه سوخت گیری مناسب و مکان فنی مناسب است که در این فرودگاه دیده و عملی شده است.

مدیر عامل شرکت توسعه پرواز به بیان مشکلات این فرودگاه پرداخت و افزود: آسفالت نبودن مسیر فرودگاه و تأمین آب مورد نیاز از جمله مشکلات این واحد می باشد

حسینی نسب ادامه داد: در آینده ای نزدیک تنها هتل هوایی در کشور ایران جهت اسکان مسافران در همین مکان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

فرماندار مهریز رضا زارع زاده گفت: این نوآوری در شهرستان مهریز بسیار رضایت بخش و منحصر به فرد است

زارع زاده ادامه داد: برای حل مشکلات مربوطه از طریق بخش های خصوصی پیگیر مسائل مربوط به این فردگاه هستیم تا سریعتر به بهره برداری برسد.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران