یزدفردا "چندی قبل در خبر ها داشتیم که سازمان بازرسی به شهردار یزد و چند تن از مدیران شهرداری اخطار داده است که چرا ساخت و سازهای غیر قانونی در یزد افزایش یافته است.

یزدفردا "چندی قبل در خبر ها داشتیم که سازمان بازرسی به شهردار یزد و چند تن از مدیران شهرداری اخطار داده است که چرا ساخت و سازهای غیر قانونی در یزد افزایش یافته است.

اما نکته ای که در شهر یزد کم کم به یک معضل تبدیل شده است استفاده از حریم  معابر شهری توسط افراد و ارگانهای دولتی که بعضا خود وظیفه تنبیه متخلفین را دارند .

جهت اطلاع و پیشگیری از حرکتی که کم کم قرار است به عرف بدل شود یزدفردا چند مورد را یاد آوری می نماید .

.

مورد اول: شهرک رزمندگان یزد که  توسط مسکن و شهرسازی ایجاد شده و معابر آن با توجه به پیش بینی

واگذاری زمین های این شهرک برای ایجاد آپارتمان های متعدد، طراحی شده است و تمام ترافیک این شهرک توسط  کوچه ها وخیابانها ی شریانی به  بلوار حلقوی دور شهرک منتقل شده است  و متاسفانه با ایجاد میدان امام علی و عدم طراحی مسیر ورودی شهرک رزمندگان در یک اقدام موقتی میدان مدرسی ایجاد و راه موقت ورودی شهرک از این طریق ایجاد شد و بلوار و خیابان  جمع کننده ترافیک شهرک بوسیله راه ورودی از میدان مدرسی قطع واز طرف بالای شهر راه برای ورودی به میدان ایجاد و متاسفانه از طرف پایین شهرک راه مسدود و پس از مدتی توسط یکی از نهادها ورودی خیابان سنگ چین و با ایجاد دژبانی تردد مردم قطع شد و سپس با ایجاد پارکینگ مسقف جهت پرسنل آن نهاد معبر عمومی جزو محوطه ان مجموعه قرار گرفت .

این حرکت باعث شد تا سرمایه گذاری شهرداری بابت ایجاد نوارسبز کنار بلوار جانباز که برای استراحت شهروندان طراحی شده بود بالا استفاده بماند و ...

(روی تصاویر کلیک تصویر بزرگتر را ببنید)

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113589.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113590.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113591.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113592.jpeg


مشکلات این حرکت باعث بالا رفتن حجم ترافیک کوچه ها و خیابان های جمع کننده داخل  شهرک شده که متاسفانه هر روز شاهد اتفاق ناگوار در این شهرک هستیم  و با بالا رفتن ساخت سازهای آپارتمانی این معضل بیشتر از قبل خودنمایی می کند .

مورد دوم:بلوار شهید بهشتی مقابل بنیاد شهید و امور ایثارگران محلی در قسمت ورودی ساختمان  وجود داشت که به عنوان پارکینگ برمعبر استفاده می شد که جدیدا این پارکینگ توسط این اداره کل مسقف شده و باید منتظر حصارکشی آن باشیم البته در این مورد حضور رییس شوای شهر به عنوان کارمند این ادار شائبه دخالت ایشان را گسترش می دهد .

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113594.jpeg

 

البته  پارکینگ پیام نور را هم از قلم نیندازید که خبرها حکایت از جمع آوری سایه بان های پارکینگ توسط شهرداری و دستور قاطع  شهردار در این زمینه داشت و خبرهای ضدو نقیص دیگر از اجازه مجدد نصب آنها توسط مقامی دیگر دارد .

حال این سئوال مطرح می شود که چه کسی قرار است برای این حرکت های قانون گریز اقدام کند و آیا بازرسی کل استان می تواند به نهاد های مورد نظر تذکر داده تا از معبر عمومی خارج شوند تمام این موارد به عنوان معضل اجتماعی مطرح شده و هیچ شائبه دیگری وجود ندارد .

البته در خبرها داشتیم که شورای محترم اسلامی شهر یزد از دانشگاه علوم پزشکی برای  بالا رفتن مرگ و میر نوزادان توضیح خواسته است و با تقدیر رسانه ها هم روبرو شد  و امید واریم این معضلات توسط مسئولین استان حل و مردم هم با الگو قرار دادن حرکت قانونمدار انها بیش از پیش به قانون احترام بگذارند.

تصاویر گرفته شده توسط خبرنگار یزدفردا از وضعیت موجود موارد مطرح شده

 

 

بنیاد شهید بلوار شهید بهشتی

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113574.jpeg

بنیاد شهید بلوار شهید بهشتی

 

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113575.jpeg

بنیاد شهید بلوار شهید بهشتی

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_113576.jpeg

 پایان

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا