فرمانده انتظامی یزد گفت: ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته نیروی انتظامی از امروز ( یکشنبه ) برابر ۲۷ مهرماه جاری بر اساس شرایط موجود و با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان آغاز شد.

یزدفردا: امسال هفته بزرگداشت نیروی انتظامی که تا سوم آبان‌ماه ادامه دارد  با  شعار  « با هم برای امنیت و سلامت» نامگذاری شده است. 

سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد با قدردانی از تمامی فعالان حفظ آرامش و امنیت اجتماعی افزود: ۱۲۴ برنامه شاخص با رعایت موازین بهداشتی تا پایان هفته نیروی انتظامی در استان اجرا  می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی هستیم  ادامه داد: حدود ۹۰ درصد ویژه برنامه‌ها با همکاری بخش‌های مختلف زیرپوشش نهادها و سایر مراکز در حوزه فرهنگی، اجتماعی و آموزشی پیش‌بینی و به تدریج  اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی یزد اظهار کرد: تمامی برنامه‌ها برای پیشگیری از کرونا با لحاظ کردن شرایط خاص موجود با بهره‌گیری از رسانه‌های جمعی و ابزارهای فرهنگی با رویکرد آموزشی و در راستای مسایل پیشگیری است .

بهدانی‌فرد یادآور شد: غبارروبی گلزار شهیدان، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد و ائمه جمعه شهرستان‌ها، سرکشی به خانواده شهیدان و ایثارگران و تجلیل و قدردانی از کارکنان ساعی ناجا ( نیروی انتظامی جمهوری اسلامی) اهم برنامه‌هاست.

به گفته وی، کلنگ‌زنی مرکز آموزش سربازی در بافق و ارایه گزارش عملکرد به مردم با استفاده از رسانه‌های گروهی و آموزش‌های مناسب و مورد نیاز ، محور برنامه‌های هفته ناجاست که بر اساس شرایط اقدام می‌شود.

فرمانده انتظامی یزد  ۲۳ مهرماه جاری به خبرنگاران گفته بود: در ۶ ماهه نخست امسال ماموران فتا ( پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) استان به درخواست مردم و با همکاری آنها به هزار فقره پرونده جرایم مربوط به فضای مجازی رسیدگی کردند و متخلفان مطابق مقررات به مراجع قضایی معرفی شدند که از این تعداد ۲۷ درصد آن مربوط به برداشت غیرمجاز و کلاهبرداری اینترنتی است که هوشیاری بیشتر شهروندان در این مورد ضروری است.

بهدانی‌فرد در ادامه به فعالیت این نهاد در مبارزه با موادمخدر اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت ۲۶ تن انواع موادمخدر در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد افزایش دارد و ۲۹ باند اصلی مواد افیونی نیز متلاشی شد و یک هزار و ۱۵۰ متهم هم دستگیر شدند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا