نشست شورای فرهنگی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد با حضور مدیرعامل این شرکت و رئیس ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

یزدفردا: در این نشست که با حضور ابوالفضل اسدی مدیرعامل این شرکت، حجت‌الاسلام سید علی اکبر موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضای شورای فرهنگی شرکت برق منطقه‌ای یزد برگزار شد؛ اقدامات فرهنگی و اقامه نماز این شرکت تشریح شد.

در این نشست مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد افزایش مصرف، مشکلات نقدینگی، مشکلات تامین آب برای تولید برق و عدم صرفه اقتصادی احداث نیروگاه تنها به خاطر ایام پیک بار را، بخشی از چالش‌های صنعت برق برشمرد.

وی همچنین به نقش موثر امور فرهنگی و دینی در موضوع مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از اسراف با استفاده از عقاید و آموزه‌های دینی اشاره کرد و خواستار ترغیب مردم به رعایت الگوی مصرف از این طریق شد.

دکتر اسدی همچنین رایگان بودن برق مساجد و مدارس را یکی از مواردی دانست که نیاز به کار فرهنگی بیشتری دارد تا بتوان ‌راهکار‌های مناسبی برای آموزش و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در نظر گرفت و با راهکار‌های کم‌هزینه یا بدون هزینه، کاهش مصرف در این اماکن را رقم زد.

در ادامه این نشست نیز رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت مصرف برق و همچنین امور فرهنگی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، از اثرات بزرگ اقامه نماز در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش بزهکاری در جامعه سخن گفت.

در پایان نیز تفاهم‌نامه اجرای برنامه‌های نماز شرکت برق منطقه‌‌ای یزد به امضای مدیرعامل این شرکت و رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد رسید که این تفاهم‌نامه ملاک ارزیابی فعالیت‌های سالیانه نماز شرکت در جشنواره شهید رجایی خواهد بود.

تجلیل از سیدعلی امام و مجتبی رجبی برای فعالیت موثر در امور فرهنگی شرکت نیز از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این نشست بود.


  • نویسنده : روابط عمومی شرکت برق منطقه ای یزد
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا