یزدفردا: با هدف ایجاد توازن در افزایش تولید کنسانتره آهن و حمل آن به مقاصد داخلی کشور، با تلاش بی وقفه پرسنل و برنامه ریزی مدون، ظرفیت بارگیری و حمل کنسانتره سنگ آهن در مجتمع معدنی چادرملو با ثبت رکود ۱ میلیون و ۱۰۳ هزار و۴۷۰ تن در آذر ماه گذشته شکسته شد .

مهندس حمید جهانی مدیر مجتمع معدنی چادرملو با اعلام این خبر گفت : این اقدام بزرگ در پی تاکیدات و توصیه های مدیر عامل شرکت به منظور عینیت بخشی به جهش تولید در سالی که با همین عنوان نامگذاری شده است در حالی محقق گردیده که مشکلات زیر ساختی در تامین کامیونهای حمل و نقل جاده ای و واگن های ریلی وجود دارد .
وی افزود: با وجود فرسودگی لکومتیوها و همچنین تعمیرات مکرر سیلوی بارگیری قدیمی، توانستیم با همکاری تمامی عوامل دخیل در این فرایند از جمله شرکت های پیمانکاری ، علاوه بر دستیابی به رکوردهای بارگیری و حمل روزانه در دو نوبت به خصوص در 26 آذر ماه روز ملی حمل و نقل، بالاترین رکورد ماهیانه حمل و ارسال کنسانتره رادر طول عمر مجتمع معدنی چادرملو به ثبت برسانیم .
مهندس جهانی همچنین گفت طی ۳۰ روز با استفاده از ۱۲،۹۳۱ کامیون و بارگیری به وزن۳۳۵ هزارو ۴۷۸ تن و ۹،۹۷۵ واگن به وزن ۷۶۷ هزار و ۹۹۲ تن جمعاً به میزان ۱ میلیون و ۱۰۳ هزار و۴۷۰ تن کنسانتره سنگ آهن به مقاصد هدف در شرکت های فولاد سازی بزرگ کشور در خوزستان ، اصفهان ، خراسان و استان یزد حمل شود .
گفتنی است بالاترین رکورد بارگیری و حمل در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ و در مدت زمان سی و یک روز کاری ، به میزان ۱میلیون و ۷۵ هزارو ۳۸۳ تن بوده است.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا