رئیس کمیته محرومیت‌زدایی دومین کنگره ملی شهدای استان یزد از استقرار تیم متخصص چشم و دندان پزشک در مناطق کمتر برخوردار ابرکوه خبر داد.

یزدفردا: محمود زارع رشکوییه در نشست هماهنگی استقرار تیم متخصص سلامت در ابرکوه اظهار کرد: اولین برنامه‌ی کمیته محرومیت زدایی استقرار تیم خیریه بنیاد نوآوران سلامت به مدت ۸۰ روز در شهرستان خاتم بود که به دنبال آن سه هزار و ۴۹۶ ویزیت و ۱۴۵ عمل جراحی در زمینه چشم پزشکی انجام شد و دو هزار و ۷۷۶ نفر نیز در این مدت خدمات دندان پزشکی را به صورت رایگان دریافت کردند.

وی با بیان اینکه در شرایط خاص امروز کمک به نیازمندان و خدمت رسانی به مناطق محروم از برنامه‌های در اولویت دومین کنگره ملی شهدای استان است، افزود: دومین اردوی جهادی تیم متخصص سلامت در مناطق کمتر برخوردار ابرکوه با حضور تیم سلامت بنیاد برکت، گروه جهادی سلامت شهید همدانی استان تهران و تیم بسیج جامعه پزشکی استان یزد برپا می شود.

مدیر کل روستایی استانداری با بیان این که این تیم از ۲۲ تا ۲۵ بهمن ماه در مناطق کمتر برخوردار ابرکوه مستقر می شوند، گفت: در این مدت تیم‌های سلامت در چند نقطه از شهرستان ابرکوه مستقر شده و به مردم آن منطقه خدمات تخصصی چشم و دندان پزشکی ارائه می‌کنند.

دکتر شکری مسئول گروه جهادی شهید همدانی استان تهران نیز در این نشست با بیان این که این گروه جهادی با پنج دندان پزشک، دو چشم پزشک، چند متخصص عینک و دو پزشک عمومی در شهرستان ابرکوه مستقر می‌شود، اظهار کرد: متخصصان چشم پزشکی این تیم می توانند روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بیمار را معاینه کنند و اگر مشکل چشم بیماری وخیم باشد، وی برای انجام عمل به تهران منتقل و پس از جراحی به شهر خود بازگردانده می‌شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات تخصصی دندان پزشکی به مردم مناطق محروم شهرستان ابرکوه، افزود: با توجه به اینکه خدمات دندان پزشکی به صورت درمانی ارائه می شود، تیم دندان پزشکی گروه جهادی شهید همدانی می‌توانند روزانه ۴۵۰ بیمار را معاینه و درمان کنند.

مسئول گروه جهادی سلامت شهید همدانی گفت: متخصصان دندان پزشک این گروه جهادی تمام خدمات دندان پزشکی به جز پروتز را انجام می دهند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا