رئیس حوزه هنری یزد لزوم استفاده از هنر و استعدادهای هنری و ادبی جوان در رسانه ها به ویژه رسانه ملی برای معرفی شهدا تاکید کرد.

به گزارش یزدفردا، محمدصادق کوچک زاده، ظهر پنجشنبه در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز با گرامیداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی، این رویداد را فرصتی برای ارائه و مرور فعالیت‌های یک ساله حوزه هنری دانست و استفاده از ظرفیت رادیو و تلویزیون برای اطلاع‌رسانی و تبیین برنامه‌های این هفته را خواستار شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری و تلاش‌های صدا و سیمای مرکز یزد در انعکاس و انتشار رویدادهای فرهنگی، هنری و ادبی استان افزود: به مناسبت بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده که برخی از آن‌ها از طریق صدا و سیما و بعضی نیز به دلیل وضعیت قرمز کرونایی، در بستر فضای مجازی اجرا خواهد شد.

استفاده از خلاقیت هنرمندان برای معرفی شهدای شاخص ناشناس

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد نیز در این دیدار با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، آمادگی رسانه ملی برای انعکاس و پوشش برنامه‌ها و فعالیت‌های این هفته را اعلام کرد.

احمد پهلوانیان با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های هنری و ادبی استان، تولید کتاب با موضوع دفاع مقدس به همت نوجوانان یزدی را کاری ارزشمند و خوب دانست و بر معرفی و حمایت از آنان تأکید کرد.

وی با اشاره به شهدای شاخص ناشناخته استان یزد گفت: باید بیش از پیش از توانمندی و خلاقیت هنرمندان و نویسندگان جوان برای معرفی شهدا استفاده شود.

بیستم فروردین‌ به مناسبت سالگرد شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده و سرآغاز هفته هنر انقلاب اسلامی است.

در این دیدار تازه‌های نشر حوزه هنری یزد در سال ۹۹ و اوایل فروردین امسال به صدا و سیمای مرکز یزد اهدا شد.

تعدادی از این آثار توسط دانش آموزان نوجوان که در دوره‌های آموزش داستان نویسی این نهاد شرکت کرده‌اند، نوشته شده و نخستین اثر آنها محسوب می‌شود

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا