فرماندار بهاباد افزایش آمار ابتلا به کرونا، هشداری بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت: کلیه مدارس شهرستان در صورت قرمز شدن وضعیت کرونایی تعطیل خواهند شد.

به گزارش یزدفردا: فرماندار بهاباد در حاشیه جلسه ستاد استانی کرونا یزد باحضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران برگزار شد، به روند افزایشی بیماران کرونایی در تست مثبت سرپایی اشاره نمود و گفت: افزایش آمار ابتلا به کرونا، هشداری بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
"محمدمهدی خانی‌زاده" تأمین سلامت مردم را اولویت اول کشور دانست و گفت: بدون شک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم اصناف می‌توانند باز باشند و هم مدارس می‌توانند حضوری باشند و هم می‌توانیم سایر مراسم‌ها مانند مراسم‌های مذهبی را برگزار کنیم و لذا همکاری همه اهالی شهرستان را در کاهش تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌طلبد تا به شرایطی نرسیم که برخورد قهری انجام شود.
وی درخصوص پوشش درصد واکسیناسیون در شهرستان گفت: پوشش نوبت اول واکسیناسیون افراد بالای 12 سال شهرستان بهاباد 87 درصد است که این میزان در نوبت دوم 65 درصد می‌باشد.
خانی‌زاده میزان استفاده از ماسک در مدارس شهرستان را نزدیک به 76 درصد عنوان نمود و گفت: وضعیت استفاده از ماسک در سطح شهرستان 47 درصد و میزان رعایت فاصله اجتماعی 52 درصد است.
وی با بیان اینکه براساس تغییر رنگ وضعیت کرونایی محدودیت‌ها نیز تغییر می‌کند، نحوه فعالیت مدارس را تابع مصوبات ستاد ملی کرونا عنوان نمود و گفت: کلیه مدارس شهرستان در صورت قرمز شدن وضعیت کرونایی تعطیل خواهند شد.


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا