یزدفردا: بعد از مدالی که علی ارسلان برای صربستانی‌ها در قهرمانی اروپا به دست آورد، حالا قرار است یک مربی ایرانی نیز در کنار او قرار بگیرد.

به گزارش یزدفردا: علی ارسلان سال گذشته بعد از آنکه با تیم فولادین ذوب آمل قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد، رسما به تیم ملی صربستان پیوست. او مانند کشتی‌گیرانی که در گذشته دوتابعیتی شده و به عضویت تیم ملی آذربایجان درآمده بودند، با حفظ تابعیت ایرانی خود، تابعیت صربستان را گرفت.

ارسلان که در ایران از رسیدن به دوبنده تیم ملی بازمانده بود، در اولین تورنمنت بین‌المللی خود همراه با صربستانی‌ها موفق به کسب مدال 72 کیلوگرم جام نیکولای پتروف شد و سپس در اولین مسابقه رسمی‌اش برای این کشور، درحالیکه شانس اول مدال طلا محسوب می‌شد، مدال برنز مسابقات را از آن خود کرد.

او تنها عضو تیم ملی صربستان بود که در این رقابت‌ها موفق به کسب مدال شد. پیش از این فدراسیون کشتی صربستان برای سهولت کارهای ارسلان و یادگیری زبان صربی، با اصغر نیک‌سیرت نیز قرارداد بسته بود.

حالا قرار است یک مربی ایرانی و مازندرانی نیز به ارسلان در صربستان ملحق شود تا او در حین تمرین و مسابقه مربی همزبانی در کنار خود داشته باشد.

ارسلان خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان که امسال در صربستان برگزار می‌شود، آماده می‌‎کند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا