یزدفردا: چاپ سوم کتاب «عاشقانه‌ها؛ برشی از وصیت نامه های شهدای مدافع حرم» با گردآوری پژمان عرب توسط انتشارات راه یار منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش یزدفردا: کتاب «عاشقانه‌ها؛ برش‌هایی از نامه‌ها و وصیت‌نامه‌های شهدای مدافع حرم» که توسط پژمان عرب گردآوری و تدوین شده، به‌تازگی توسط انتشارات راه یار به چاپ سوم رسیده است.

دفتر دوم کتاب «عاشقانه‌ها» برش‌هایی کوتاه و گزیده از وصیت‌نامه‌های تعدادی از شهدای مدافع حرم خطاب به همسران و فرزندانشان است.

«این وصیت‌نامه‌ها عموماً در فضای مجازی در دسترس قرار دارند اما تا به حال در قالب کتابی مستقل و به صورت موضوعی به این وصایا که علاوه بر نمایاندن ابعاد عاطفی و روابط خانوادگی شهدای مدافع حرم می‌تواند شروع فصلی نو برای توجه به موضوعات و سوژه‌های زمین‌مانده انقلاب باشد، پرداخته نشده است.»

در بخشی دیگر از این مقدمه چنین آمده است:

«در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با صدها سوژه و موضوع مواجهیم که در طول این چهل سال، برای بعضی از آن‌ها به‌صورت مستقل، حتی یک محصول خوب هم تولید نشده است. ما با تولید و بازآوری آثاری مانند «عاشقانه‌ها» می‌کوشیم از سویی چنین کاستی‌هایی را در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کمتر کنیم و از سوی دیگر، با ایده‌دهی و برجسته‌کردن حوزه‌های مغفول‌مانده و روایت‌نشده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، خون تازه‌ای به جریان تاریخ‌نگاری این جبهه انقلاب تزریق کنیم.»

شهید حسین همدانی در نامه‌ای به همسرش از او به عنوان هم‌سنگر و همراه خود نام برده و می‌نویسد: «تشکر دارم از همسر عزیزم که هم‌سنگر و هم‌راه خوبی بودند؛ خداوند ان‌شاءالله این عمل شما را ذخیره آخرت قرار دهد. و اما سفارش می‌کنم مثل گذشته بدهکار به انقلاب و نظام باشی، نه طلبکار. قانع باش در مقابل کمبودها یا کم‌مهری‌ها، صبر داشته باش و مراقب باش فضاسازان تو را ناسپاس نکنند. عشق به ولایت فقیه و اطاعت کامل از ایشان سعادت‌مندی دنیا و آخرت را دارد.»

شهید هادی جعفری، از شهدای مدافع حرم آمل نیز خطاب به همسرش این‌گونه نوشته است:‌

«همسر عزیزم فاطمه جان، زبان کوچک و گنه کار من از وصف تو ناتوان، از بیان خوبی‌های بی کرانت عاجز و از گفتن مهربانی‌هایت قاصر است که بتواند تشکر بی‌مقدار کند. حلال کن شوهر بی مقدارت را.

فاطمه عزیزم، دوستت دارم، داشتم و خواهم داشت. چیزی که شاید هیچ وقت درک نکنی؛ چون رفتارم با گلی مثل تو خوب نبود. از تو راضی هستم و امیدوارم در قیامت هم اگر دوست داشتی، هم‌نشینت باشم. غصه نخور و به زندگی‌ات ادامه بده. از طرف من خودمختاری که هرطور دوست داری زندگی کنی. دوستت دارم زندگی‌ام…»

چاپ سوم دفتر دوم کتاب «عاشقانه‌ها» با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۲ هزار تومان عرضه شده است.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا