یزدفردا: فرماندار اشکذر با اعلام حمایت از ایجاد طرح اکوکمپ در اشکذر گفت: لازم است که هرچه سریعتر مشکلات قانونی این طرح توسط منابع طبیعی حل و در اجرای آن تسریع شود.

به گزارش یزدفردا: روح الله ردائی، ظهر شنبه با اشاره به تشکیل شورای گردشگری استان‌ها اظهار داشت: با تأکید استاندار یزد، تشکیل شورای گردشگری شهرستان‌ها نیز در دستورکار است و این موضوع گامی مهم در توسعه صنعت گردشگری خواهد بود.

فرماندار شهرستان اشکذر افزود: در راستای رشد و توسعه شهرستان، توجه به صنعت گردشگری را در کنار صنایع های‌تک و دانش‌بنیان مدنظر قرار داده‌ایم و در این راستا تمام حمایت و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

ردائی با اشاره به قابلیت‌های طرح اکوکمپ سبز اشکذر، عنوان کرد: با توجه به ماهیت و عام‌المنفعه بودن این طرح، آن را حمایت و دنبال خواهیم کرد و انتظار می‌رود با همکاری و نگاه مثبت دستگاه‌ها و البته با در نظر گرفتن همه جوانب و کارشناسی‌های مورد نیاز، این طرح گردشگری به صورت فاز به فاز و متناسب با فرهنگ این شهرستان اجرایی شود.

مشکلات اکو کمپ اشکذر از طریق ماده ۳ قابل حل است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد نیز در این نشست با اشاره به ضرورت و اهمیت توجه به صنعت گردشگری، در زمینه طرح اکوکمپ سبز اشکذر اظهار داشت: از آنجا که اراضی موردنظر طرح یاد شده در محدوده جنگل‌های دست کاشت قرار گرفته است، قابلیت واگذاری ندارد اما می‌توان از طریق ماده ۳ و طی مراحل قانونی، گره از این مشکل باز کرد.

کمال کریمی همچنین به ماهیت کار اکوکمپ اشاره کرد و افزود: در این خصوص تخریبی در منابع طبیعی صورت نمی‌گیرد؛ بلکه بحث حفاظت از منابع طبیعی مطرح است و ما تلاش‌می‌کنیم حمایت خود را در قالب مسیرهای ممکن انجام دهیم.

گفتنی است این نشست در شهرداری اشکذر برگزار شد و احمدعلی دهقان شهردار و همچنین اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر نیز در این نشست ضمن اعلام حمایت از طرح مذکور، در راستای توسعه صنعت گردشگری، خواستار تسریع در طی مراحل قانونی و آغاز عملیات اجرایی آن شدند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا