یزدفردا: در پایان رقابت های نوبت صبح ۵ وزن کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان، امیرمحمد یزدانی و امیرعلی آذرپیرا با شکست رقبای خود راهی نیمه نهایی شدند، احمد محمدنژاد جوان حذف شد و کیان محمودجانلو نیز در انتظار حضور در گروه بازنده هاست.

به گزارش یزدفردا: در جریان رقابت های ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، در وزن ۵۷ کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۴ از سد مانوئل خاندزرتسیان از ارمنستان گذشت اما در دومین مبارزه مقابل هورست لهر قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از آلمان با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به شکست ۱۱ بر ۵ این کشتی گیر آلمانی در یک چهارم نهایی مقابل گرجستان، محمدنژاد از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز کیان محمودجانلو در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر ۷ مقابل حمزه آلاجا از ترکیه شکست خورد. وی برای اینکه بتواند در مرحله شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت از دور رقابت ها حذف خواهد شد. کشتی‌گیر ترک تاکنون راهی مرحله نیمه نهایی شده است.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۵ تالگات سیرباز قهرمان آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۷ بر ۷ از سد کوتا تاکاهاشی از ژاپن گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا آزادکار شایسته ایران در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ واسیل سووا از اوکراین را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با اقتدار و با نتیجه ۱۰ بر صفر ریچارد وگ از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

محمد نخودی دیگر نماینده ایران در ۴ وزن نخست بود که به دلیل نرسیدن به وزن قانونی از دور رقابت ها کنار گذاشته شد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا