یزدفردا: معاون سیاسی فرمانداری بافق گفت: با توجه به ممنوعه بودن شهرستان بافق برای اسکان اتباع، مقرر شد تا سه ماه آینده تمامی اتباع شهرستان را ترک کنند.

به گزارش یزدفردا: باقی زاده در جلسه با مدیرکل اتباع و امور مهاجرین استان و شورای تأمین شهرستان افزود: با ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر ممنوعه بودن بافق برای اسکان اتباع، از شهریور ماه در سطح شهرستان اطلاع رسانی صورت گرفته و از ثبت نام فرزندان آن‌ها در مدارس شهرستان خودداری شد.

وی افزود: از ابتدای مهرماه تاکنون نزدیک به هزار و ۴۵۰ نفر از شهرستان طرد شده که اغلب آن‌ها یا فاقد مجوز و یا مجرد بودند.

معاون سیاسی فرمانداری بافق ادامه داد: در جلسه شورای تأمین با تقسیم بندی صورت گرفته، مقرر شد نیروی انتظامی طی سه ماه اتباع را از شهرستان طرد کند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که دارای مجوز هستند، می‌توانند به شهرستان‌هایی که ممنوعه نیستند، مراجعه کنند و افراد فاقد مجوز نیز به مرز انتقال و به افغانستان تحویل داده می‌شوند.

باقی زاده تاکید کرد: مالکینی که منازل مسکونی خود را در اختیار اتباع گذاشتند، یک ماه مهلت دارند تا خانه‌های خود را تخلیه کنند که در غیر این صورت از طریق مراجع قضایی با آنان برخورد می‌شود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا