یزدفردا: رئیس هیات شمشیربازی استان یزد از برگزاری اولین دوره استعداد یابی این رشته ورزشی در هشت مدرسه سطح شهر یزد و آشنایی بیش از دو هزار دانش آموریزدی با این رشته ورزشی خبرداد.

به گزارش یزدفردا: آسایش در خصوص جزئیات برگزاری این جشنواره در سطح مدارس استان گفت: کمیته استعداد یابی هیات شمشیربازی استان یزد با برگزاری اولین جشنواره طرح استعداد یابی در هشت مدرسه دخترانه و پسرانه در پایه‌های پنجم و ششم مقطع اول متوسطه موجب آشنایی بیش از دو هزار دانش آموز دختر و پسر با این رشته ورزشی شدند.

وی در ادامه افزود: در مرحله دوم این طرح تست‌های اولیه آمادگی جسمانی از این تعداد انجام خواهد شد و پس از آن هرکدام که فیزیک بدنی متناسب با این رشته ورزشی را داشتند جذب این رشته ورزشی خواهند شد. 
 
آسایش همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: پس از جذب مستعدان به این رشته ورزشی با توجه به انجام تست و استعداد یابی‌های تخصصی به باشگاه‌های تحت نظارت این هیات در سه اسلحه سابر، فلوره و اپه معرفی خواهند شد.
 
وی ادامه داد: این جشنواره بزرگ استعداد یابی نیز قرار است در شهرستان‌های بافق، اردکان، میبد و مهریز توسط هیات‌های شهرستانی پس پایان یافتن امتحانات پایان ترم تحصیلی برگزار شود.


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا