یزدفردا: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد: ۴۰ درصد نوشت افزار‌های ایرانی در یزد تولید و روانه بازار می‌شود.

به گزارش یزدفردا: صادقیان میگوید: هم اکنون ۳ واحد تولیدی نوشت افزار در یزد فعالیت دارند که سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون عدد خودکار و ماژیک و بیش از ۵۰۰ هزار قراض مداد تولید میکنند.

 وی افزود: در این واحد‌های تولید بیش از ۵۰۰ نفر مشغول به کارند و در نظر داریم با طرح‌های حمایتی دولت، میزان تولید نوشت افزار در این واحد‌های تولیدی را تا ۳۰ درصد افزایش دهیم.

 تنها تولید کننده نوشت افزار با تنوع بالای محصولات

 به واحد تولید نوشت افزار در شهرک صنعتی یزد میریم. واحدی که بیش از ۳۰۰ نیروی کار دارد و انواع محصولات نوشت افزار را تولید میکند.

 مدیر این واحد تولیدی معتقد است محصولات این واحد با کیفیتی بالاتر از کشور‌هایی که تکنولوژی بالا دارند تولید و روانه بازار میشود.

 علوی پور می افزاید: محصولات این واحد، طبق استاندارد‌های ملی است و با ۲ سال گارانتی به مردم عرضه می شود.

 مسئول کنترل کیفی این واحد نوشت افزار هم میگوید: روزانه ۳۰۰ هزار خودکار، ۱۲۰ هزار پاک کن، ۱۰۰ هزار ماژیک و ۱۰۰ هزار ست ابزار اندازه گیری در این واحد تولید میشود.

 دادفر افزود: اقلامی همچون گواش، لاک غلط گیر و رنگ انگشتی نیز طبق سفارش مشتری در این واحد تولید و روانه بازار میشود.

 فعالیت بزرگترین کارخانه تولید مداد در استان یزد 

 واحد تولیدی که سال ۱۳۶۱ فعالیت خود را شروع کرد و به گفته افتخاری سرپرست سالن تولید مداد کارخانه، اکنون سالانه ۵۰۰ هزار قراص مداد در انواع مداد مشکی، مداد قرمز و مداد رنگی تولید میکند.

این کارخانه چند سالی است که پا را از تولید مداد فراتر گذاشته است و انواع تراش و خودکار هم تولید میکند.

 تولیدات این کارخانه در همه ی مراحل تولید زیر نظر متخصصین کار آزموده قرار دارد، بگونه ای که بحرینی مسئول کنترل کیفی کارخانه میگوید: همه محصولات شرکت شامل مداد، خودکار و تراش طبق استاندارد‌های ملی است و البته کیفیت آن با نمونه‌های خارجی هم برابری میکند.

 گفتنی است گردش مالی نوشت افزار در کشور حدود ۶ هزار میلیارد تومان در سال است که ۴۰ درصد آن داخلی و ۶۰ درصد آن وارداتی و خارجی است. 

 بدون شک اگر از نوشت افزار‌های ایرانی حمایت شود، علاوه بر تقویت بنیه‌های فرهنگی و بومی، باعث افزایش سهم تولید کشور و اشتغالزایی بیشتر جوانان بیکار میشود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا