یزدفردا: آیین اختتامیه و تجلیل از برترین‌های اولین کنگره استانی شعر عاشورایی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد با عنوان «این شرح بینهایت» برگزار شد.

به گزارش یزدفردا: آیین اختتامیه و تجلیل از برترین‌های اولین کنگره استانی شعر عاشورایی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، در مجتمع فرهنگی امام علی (ع) شهر حمیدیا برگزار شد.

 مرادعلی الله‌وردی، شهردار حمیدیا در ابتدای این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: همه ما باید قدردان ایثارگری شهدا، جانبازان، رزمندگان و خانواده‌های آنان باشیم، چراکه عزت، امنیت و سربلندی امروز ما مرهون صبر، ایثار و استقامت آنان است.

 شهردار حمیدیا گفت: حمایت از فعالیت‌های فرهنگی در دستور کار این شهرداری است و تاکنون همایش ها، یادواره‌ها و جشنواره‌های متعدد در زمینه حمایت از فعالیت‌های فرهنگی برگزار شده است.

 محمد محسن رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: این کنگره به مدت یک ماه در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد و شرکت کنندگان نیز از اعضای کتابخانه‌ها و کتابداران بودند که در نهایت ۶۰ اثر به این کنگره واصل شد و با داوری انجام شده، ۹ اثر رتبه برتر را کسب کردند.

 رونمایی از کتاب از جماران تا گلف با حضور مریم طباطبایی نویسنده کتاب و سخنرانی عالیه محرابی شاعر برجسته استان و کشور و دبیر محفل ادبی شفق اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. در پایان این مراسم نیز از ۹ نفر از برگزیدگان این کنگره عاشورایی تقدیر شد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا