در حالی که با برکناری تقی پور از وزارت ارتباطات و انتصاب نیکزاد به سمت سرپرستی این وزارتخانه ، بحث ادغام وزارت ارتباطات با وزارت راه و شهرسازی ، مطرح شده ، اما خبرهای رسیده به عصرایران حکایت دیگری را روایت می کنند.
به گزارش عصرایران ، برغم تمایل احمدی نژاد برای ادغام ، مجلس به شدت با این مساله مخالف است و به نظر نمی رسد لااقل در کوتاه مدت ، زیر بار چنین مساله ای برود.

این در حالی است که مهلت قانونی سه ماهه سرپرستی نیکزاد در زمستان امسال تمام خواهد شد و احمدی نژاد ناگزیر از معرفی گزینه پیشنهادی خود برای وزارت ارتباطات است.

در این میان ، شنیده ها حاکی است مهدی اخوان بهابادی که در حال حاضر دبیر شورای عالی فضای مجازی است ، مهم ترین گزینه برای تصدی وزارت ارتباطات به شمار می رود.

 اخوان بهابادی ، پیشترمعاونت آموزش، پژوهش و امور بین‌الملل این وزاتخانه را عهده دار بود. او از معدود مدیرانی است که با توجه به تخصصشان در منصبی مشغول به کار شده اند.
اخوان بهابادی دکترای رشته مهندسی برق- مخابرات دارد و دارنده عنوان رتبه اول المپیاد دانشجویی در سال ۱۳۷۹ و دانشجوی نمونه سال کشور در همین سال است.
او که در رزومه کاری خود دریافت بورس تحصیلی از ۵ دانشگاه آمریکا از جمله MIT را دارد و از پذیرفتن آنها امتناع کرده ، در نخستین سخنرانی خود بعد از پذیرش مسوولیتش در وزارت ارتباطات و مرکز تحقیقات مخابرات ایران، گفت: در صورتی‌که فرصت‌های تحقیقاتی در اختیار دانشگاه‌ها قرار گیرد، تنوع و نوآوری‌هایی در دانشگاه ها رخ می‌دهد که می‌تواند مانع از فرار مغزها شود.

البته هنوز معرفی او به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات قطعی نشده است چه آن که تجربه ثابت کرده است در بسیاری از موارد ، این لابی های سیاسی است که گزینه نهایی را تعیین می کند نه سوابق علمی و مدیریتی!

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا