یزدفردا " همشهری آنلاین:سازمان تحقیقاتی TrendForce سهم شرکت‌های تولید کننده‌ی موبایل از بازار جهانی را در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ منتشر کرد.

 در این اطلاعات گفته شده که شرکت هواوی بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده‌ی موبایل در کشور چین است و ۲۱ درصد بازار این کشور را در اختیار دارد. کشور چین در حال حاضر بزرگ‌ترین بازار تلفن‌های همراه در دنیا است.

در ادامه‌ی این آمار مشخص شده که شرکت‌های Oppo و Vivo هم در مکان‌های دوم و سوم بازار کشور چین قرار دارند که به ترتیب ۱۲٫۷ و ۱۰٫۶ درصد بازار این کشور را به دست آورده‌اند. همچنین شرکت‌های لنوو و شیائومی هم در مکان‌های بعدی قرار گرفته‌اند که هر کدام آن‌ها هم ۱۰ درصد بازار چین را دارند.

کل گوشی‌های تولید شده در کشور چین در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ به ۱۳۹ میلیون دستگاه رسیده که افزایش ۱۳٫۸ درصدی در مقایسه با سه ماهه‌ی قبلی داشته است. سازمان TrendForce گفته که حجم تولید گوشی‌های چینی از حجم تولید دو برند سامسونگ و اپل بیشتر بوده است.

اتفاقی که در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ هم رخ‌داده بود. همچنین این احتمال وجود دارد که در سه ماهه‌ی سوم امسال حجم تولید گوشی‌های چینی باز هم بیشتر شود.

اما در آمار جهانی شرکت سامسونگ همچنان بیشترین سهم بازار موبایل دنیا را در اختیار دارد و شرکت اپل با فاصله‌ی تقریبا زیادی پس از این شرکت قرار دارد. همچنین مشخص شده که شرکت سامسونگ ۷۷ میلیون و شرکت اپل ۴۸ میلیون دستگاه گوشی راهی بازار کرده‌اند.

در آمار جهانی شرکت هواوی در مکان سوم، Oppo در مکان چهارم، ال‌جی در مکان پنجم و BBK/Vivo در مکان ششم قرار دارند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا