فرمانده سپاه قدس گفت: تمام افرادی که در قوه قضاییه فعالیت می‌کنند، جایگاه قابل احترامی دارند و دستگاه قضایی برای نظام جمهوری اسلامی قابل افتخار است.

فرمانده سپاه قدس گفت: تمام افرادی که در قوه قضاییه فعالیت می‌کنند، جایگاه قابل احترامی دارند و دستگاه قضایی برای نظام جمهوری اسلامی قابل افتخار است.

به گزارش یزد فردا ، سردار قاسم سلیمانی در سومین گردهمایی سراسری فرماندهان بسیج قوه قضائیه که در مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار داشت: بسیج هدیه امام راحل است. تمام افرادی که در قوه قضاییه فعالیت می‌کنند، جایگاه قابل احترامی دارند و دستگاه قضایی قابل افتخار است برای نظام جمهوری اسلامی.

وی با بیان اینکه نماد بارز بسیج، دفاع مقدس است و دفاع مقدس ظهور فرهنگ بسیج بود، افزود: ما می بینیم در فضای امروز بالاترین مقام نظام در تمام جلسات رسمی از چفیه استفاده می‌کند که نماد بسیج است و این چفیه یک تذکر است به تمام افرادی که به بسیج معرفت دارند و کسانی که به بسیج معرفت ندارند و این چفیه دور گردن رهبری یک تذکر است، لذا در دفاع مقدس بسیج یک ظهور عملی کرد و امروز یک سازمان به نام بسیج است، اما مهم تر فرهنگ بسیج است. به همین دلیل بسیج کانونی است که همه ی صنوف و سنین و مشاغل و طوایف را در خود جای داده و این ویژگی بسیج است و این شجره طیبه ای است که امام آن‌را کاشت و رهبری آن را رشد داد.

وی ادامه داد: ما پنج اثر عینی در بسیج می بینیم یک اثر بسیج مربوط به جنگ است و آن پیروزی در جنگ است، می توانیم بگوییم که پیروزی در تمام جنگ ها وجود دارد اما این پیروزی بزررگی است که ملتی در تمام دنیا وابستگی نداشته باشد و تنها به خدا ایمان داشته باشد.

فرمانده سپاه قدس در ادامه یادآورشد :کسانی که دوران دفاع مقدس را تجربه کرده‌اند می‌گویند در آن دوران احساس درد و خستگی وجود نداشت چون فرهنگی که در سطح دفاع مقدس وجود داشت، این خستگی را ایجاد نمی کرد. بن بستی در جنگ وجود نداشت.اخلاق عملی و عرفان عملی دین ناب در دوران دفاع مقدس وجود داشت و این فرهنگ بسیجی دفاع مقدس را به یک دانشگاه تبدیل کرد که در آن جایگاه استاد و شاگردی وجود نداشت و یک دوره استثنایی بود.

وی افزود:گرامی داشت بسیج یک وظیفه ملی و یک ضرورت دینی است و جا دارد در این دوران پر از فتنه و آن هم در زمان رسیدن به نقطه پیروزی، ما دست آورد های خودمان یعنی بسیج را تضعیف نکنیم؛چرا که یک ظلم است.

فرمانده سپاه قدس افزود: اگر این نگاه بسیجی در ما ضعیف شد دین ما ضعیف شده است.کسانی که بسیجی هستند باید اخلاقی که در دفاع مقدس وجود داشت در خود احیاء کنند،اخلاقی که مهدی باکری سردار ترک زبان دفاع مقدس داشت.

سردار سلیمانی تصریح کرد: خداوند به حق محمد و آل محمد این فرهنگ بسیجی را در جامعه حفظ کند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا