یزد فردا : مسئول ستاد جهانی حضرت علی اصغر(ع) یزد با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار لباس ویژه مراسم شیرخوارگان در یزد آماده شد، از برگزاری مراسم شیرخوارگان در بیش از ۲۰۰ نقطه یزد خبر داد.


 سیدمحمود حسینی با اشاره به اینکه مراسم شیرخوارگان حسینی در بیش از 4500 نفطه جهان برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته این مراسم در استان یزد در 150 نقطه برگزار شد ولی تا به الان بیش از 200 نقطه در یزد برای برگزاری آن ثبت نام کرده‌اند.
مسئول ستاد جهانی حضرت علی اصغر(ع)  یزد ادامه داد: از جمله ویژه برنامه‌های همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در استان یزد، نذرنامه‌خوانی و گهواره‌گردانی است که با حضور تمام افراد حاضر انجام می‌شود.
وی افزود: در سطح استان یزد بیش از 30 هزار لباس برای این مراسم دوخت شده که روز جمعه اول محرم در سراسر استان و جهان از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح برگزار می‌شود.
مسئول ستاد جهانی حضرت علی اصغر(ع)  یزد ادامه داد: مراسم محوری استان یزد همزمان با دیگر نقاط استان در حسینه آقا در خیابان انقلاب برگزار می‌شود و هر سال تعداد بسیار زیادی از شهروندان یزدی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.
حسینی به کرامات بسیار زیادی که افراد مختلف از این مراسم دیده‌اند، خاطرنشان کرد: شعار اصلی این همایش "یا صاحب الزمان(عج) است و از چندسال قبل تا به الان تمام پیشانی بندهای کودکان هم با این شعار مزین شده است.
وی در ارتباط با برنامه‌های هیئت عزاداری رزمندگان اسلام یزد گفت: از شب اول محرم مراسم عزاداری این هیئت در حسینه آقا و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید جواد آیت‌الهی برگزار می‌شود.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا