سرپرست سازمان بهزیستی یزد گفت: رویکرد سازمان بهزیستی از خدمات محوری به دانش محوری ارتقاء پیدا کرده است

نادر هومنیان سرپرست سازمان بهزیستی یزد در آئین افتتاح نخستین مرکز رفاه کودک و خانواده در شهرستان مهریز ضمن تبریک هفته بهزیستی افزود: رویکرد سازمان بهزیستی از خدمات محوری به دانش محوری ارتقاء پیدا کرده است

وی ادامه داد: در استان یزد 207 مهدکودک وجود دارد که این نشانه  اهمیت والدین به اجتماعی شدن کودکانشان است شهرستان مهریز در زمینه مهدهای کودک تلاش ها و اقدامات فراوانی انجام داده است.

هومنیان تصریح کرد: مدیریت و اجرای  بعضی از وظایف بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده  لذا باید نظارت و همکاری های قوی تر با این موسسات انجام شود.

وی با اشاره به ایراد مهم سازمان بهزیستی افزود: متأسفانه دریافت کنندگان اعتبارات سازمان بهزیستی تقریبا همان افراد توزیع کننده  هستند.پس باید در زمینه کنترل داخلی و خارجی دقت کافی و وافی انجام تا بتوانیم به بازخورد مطلوب دست پیدا کنیم.

رضا زارع زاده فرماندار مهریز گفت: موسسات غیر دولتی که در عرصه های مختلف فعالیت می کنند باید جلوگیری شود از رها سازی و با نظارت های کامل  و جامع در رسیدن به اهدافشان کمک کرد.

وی با اشاره به نقش ارزنده و مفید اینگونه موسسات  ادامه داد: باید برای این گونه موسسات بستر سازی ویژه ای انجام شود و هرچه در سنین کودکی سرمایه گذاری بیشتری انجام دهیم کشور و جامعه ای موفق تری خواهیم داشت.

زارع زاده افزود:  در توسعه پایدار باید از کودکی شروع کنیم و توجه داشته باشم هرگونه هزینه ای که انجام می شود در راستای سرمایه گذاری برای آینده است   

وی اذعان کرد: مهم ترین وظیفه این موسسات افزایش حس خود باوری،  اعتماد به نفس،خلاقیت، آموزش و تربیت  را در کودکان شکوفا کنند.

بهزاد وحید نیا معاون مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور گفت: بیش از 2هزار 800 مرکز مشاوره در کشور وجود دارد  با توجه وجود شبکه های اجتماعی مناسب در شهرستان مهریز بخشی از نیاز های اجتماعی را تأمین کند .

 

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود مهریز و حساسیت مردم و ریشه های فرهنگی و اجتماعی می تواند پیشنهاداتی در جهت توسعه و ارتقاء اجتماعی را داشته و مسؤلان را موظف به انجام فعالیت های بیشتری می کند.    

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا