یزدفردا:آیفون ۱۱ خریدن در آمریکا کلی دردسر دارد. باید مدت‌ها توی صف منتظر بمانید تا شاید نوبت‌تان شود، اما همین الان در سایت‌های اینترنتی تعداد زیادی آگهی به‌چشم می‌خورد که مردم را در ایران دعوت می‌کند به خرید گوشی تازه اپل. از زمان معرفی آیفون ۱۱ چقدر گذشته؟ نهایتا ۱۲ روز، ولی جدی‌جدی می‌توان الان در ایران آیفون خرید. روش کار واردکننده‌ها ساده است. می‌روند در کشور‌هایی مثل امارات، ترکیه یا اروپا با فروشنده‌های عمده رفیق می‌شوند. این فروشنده‌ها در برنامه فروش جهانی اپل قرار دارند، ولی قبل سوت شروع فروش آیفون، چندتایی از آن‌ها را به دوستانشان می‌دهند تا به کشور‌هایی مثل ایران بیاورند. آیفون ۱۱ این‌طوری توانسته خودش را به ما برساند. حالا فکر می‌کنید قیمتش چقدر است؟ بیایید با هم بررسی کنیم.
قیمت آیفون ۱۱ در آگهی‌های پیش‌فروش
بعضی‌های دیگر وعده پیش‌فروش آیفون ۱۱ را داده‌اند. ما حداقل به چهار نفرشان زنگ زدیم و چندتایی سوال پرسیدیم. اولی می‌گفت: گوشی‌ها را از دوبی وارد می‌کند و یکم یا نهایتا اول مهر به دست مشتری می‌رساند. ظاهرا بخشی از کار‌های خرید را انجام داده و مثلا می‌داند در تاریخ موعود ۱۲ تا گوشی آیفون ۱۱ پرو مکس به دستش می‌رسند. هفت‌تا از آن‌ها طلایی و پنج‌تایشان سبز هستند. ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌گیرد و بقیه خرج و مخارج گردن خریدار است. بقیه خرج و مخارج یعنی هزینه‌های مربوط به مالیات و گمرک که شاید تا حدود چهار میلیون تومان برسد.

فروشگاه دیگری در الهیه تهران، ادعا کرده می‌تواند تمام مدل‌ها را وارد کند. از آیفون ۱۱ معمولی گرفته تا آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس. زمان تحویل صبح یکشنبه ۳۱ شهریور است و قیمت با توجه به مدل و ظرفیت حافظه تعیین می‌شود؛ از ۱۳ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان. با این حال قول می‌دهد قیمت تمام شده از کمترین رقم بازار در روز تحویل پایین‌تر باشد.
 
همه‌شان پول را جلو جلو می‌گیرند، اما چیزی ندارند تا به‌عنوان تعهد دست مشتری بدهند. نهایت کاری که از دست‌شان برمی‌آید این است که دعوت‌تان می‌کنند بروید مغازه‌شان را حضوری ببینید. احتمالا چند دقیقه‌ای با هم حرف بزنید تا با دیدن سابقه و هیبت مغازه اعتمادتان را جلب کنند. ته داستان، اما باید ۲۰ میلیون تومان پول بی‌زبان را بسپارید دست‌شان. نکته مهم این است که چه در روش پیش‌فروش و چه در روش خرید حضوری از دست مسافر یا فروشگاه‌ها، یک آیفون ۱۱ رجیستر نشده تحویل‌تان می‌دهند. اگر از دردسر‌های جور کردن مدارک صرف‌نظر کنیم، سه تا چهار میلیون هم باید برای هزینه‌های رجیستری و گمرک و مالیات کنار گذاشت.

قیمت آیفون‌های قدیمی
به گزارش فرارو، ورود هر گوشی جدید به معنی کاهش قیمت مدل‌های قبلی است؛ پس تنها وقتی می‌توان از ورود قطعی آیفون ۱۱ به ایران مطمئن شد که مدل‌های قبلی کاهش قیمت را تجربه کنند. اگر الان سری به بازار بزنید متوجه می‌شوید آیفون XS مکس با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت بدون ذره‌ای رحم و مروت هنوز با قیمت ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شوند، اما بهای نسخه ۲۵۶ گیگابابتی به شدت ریزش کرده و الان می‌توان آن را حدود ۱۶ میلیون تومان خرید. در حالی که اول شهریور آن را زیر ۱۹ میلیون تومان نمی‌فروختند. آیفون XS مکس نسخه ۶۴ گیگابایت هم تا ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

آیفون XS با حافظه ۲۵۶ گیگابایت از حدود ۱۷ میلیون تومان در اول شهریور، به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت نسخه ۶۴ گیگابایتی را هم باید حدود ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در‌نظر گرفت. همچنین مدل‌های ۲۵۶ گیگابایتی و ۶۴ گیگابایتی آیفون X. به ترتیب ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارند.
 
برای آیفون هشت پلاس باید ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پول بدهید. آیفون XR همان ۱۱ میلیون سابق باقی مانده و لااقل تا زمانی که تعداد زیادی آیفون ۱۱ وارد کشور نشود، در بر همین پاشنه می‌چرخد. قیمت آیفون هشت ۲۵۶ گیگابایتی حدود ۹میلیون و ۸۰۰هزار تومان است و ارزان‌ترین گوشی‌های اپل در بازار ایران را باید نسخه‌های ۶۴ گیگابایتی آیفون هشت پلاس و آیفون هشت در نظر گرفت که فعلا به‌ترتیب ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و هشت میلیون تومان قیمت دارند.

قیمت آیفون ۱۱ در فروشگاه‌های سراسر کشور
۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عدد بزرگی است، اما برای آیفون ۱۱ پرو مکس ۲۵۶ گیگابایتی آن هم در لحظه شروع فروش در ایران خیلی غیرمنصفانه نیست. یک فروشگاه در بازار موبایل اصفهان این گوشی را برای فروش با این قیمت گذاشته است. یک نسخه ۶۴ گیگابایتی هم دارند که ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌فروشند. در تهران یک فروشنده نسخه ۵۱۲ گیگابایتی دارد که قیمتش را به پیشنهاد مشتری واگذار کرده. هرکی بیشتر پیشنهاد بدهد، گوشی مال او می‌شود.

به گزارش فرارو، فروشنده اصفهانی آیفون ۱۱ پرو را در چهار رنگ موجود دارد. قیمت نسخه ۲۵۶ گیگابایتی را ۱۸ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان تعیین کرده و اگر کسی نسخه ۶۴ گیگابایتی بخواهد برایش ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تمام می‌شود.

آیفون ۱۱ ارزان‌ترین موبایل جدید اپل است و تخمین می‌زدیم برای خریدش حدود ۱۱ میلیون تومان پول لازم داشته باشید، اما فروشگاه اصفهانی فعلا آن را در شش رنگ با قیمت ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه کرده است.

قیمت آیفون ۱۱ در آگهی‌های اینترنتی
فروشگاه‌های کمی در سطح کشور توانسته‌اند آیفون ۱۱ را داخل ویترین خود بگذارند. برای همین تخمین قیمت آن فعلا مقدور نیست. به‌ناچار باید با وسواس و دقت زیاد در میان آگهی‌های اینترنیت دنبال آیفون ۱۱ بگردیم. یادتان باشد که کلاهبرداری در آگهی‌های اینترنتی زیاد است.

یک نفر در پونک آگهی منتشر کرده و گفته رنگ خاکستری آیفون ۱۱ پرو مکس را با حافظه ۲۵۶ گیگابایت دارد و حاضر است آن را ۲۳ میلیون تومان بفروشد. در شهرک غرب هم یک آگهی برای فروش آیفون ۱۱ پرو مکس و آیفون ۱۱ پرو منتشر شده با قیمت ۲۵ و ۲۴ میلیون تومان.یک نفر هم گفته آیفون ۱۱ پرو مکس با حافظه ۶۴ گیگابایتی که از آلمان آورده را ۲۶ میلیون تومان می‌فروشد. فروشگاهی در صادقیه گفته می‌تواند انواع مختلف آیفون ۱۱ را برای مشتری پیدا کند، اما حرفی از قیمت نزده است. احتمالا آگهی برای بازارگرمی است و قصد داشته زنگ‌خور مغازه را بالا ببرد.

قیمت‌های عجیب و غریب و پرت هم تا دلتان بخواهد زیاد است. مثلا یک نفر گفته دو تا آیفون پرو مکس به رنگ مشکی و طلایی با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت دارد که آن‌ها را ۲۷ میلیون تومان می‌فروشد. کمترین قیمت برای آیفون ۱۱ پرو مکس حدود ۲۰ میلیون تومان است. یک نفر در سعادت آباد گفته آن را خودش به شکل شخصی خریداری کرده و به ایران آورده. بیشتر فروشندگان در آگهی اینترنتی همین ادعا را کرده‌اند و می‌گویند گوشی‌ها را شخصا در سفر خارجی خریده‌اند. احتمالا برای همین عدد‌های پرت می‌دهند. مثلا یکی در میرداماد گفته دو تا آیفون ۱۱ پرو مکس با حافظه ۲۵۶ گیگابایت دارد به رنگ سبز و مشکی و آن‌ها را ۲۹ میلیون تومان می‌فروشد. یک عدد آیفون ۱۱ پرو ۲۵۶ گیگابایت هم دارد به قیمت ۲۷ میلیون تومان. در خیابان قلهک فروشنده‌ای قیمت آیفون ۱۱ پرو با حافظه ۶۴ گیگابایت را ۲۵ میلیون تومان تعیین کرده است.

قیمت آیفون ۱۱ معمولی همین قدر پرت و پلاست. ۱۴ میلیون، ۱۶ میلیون و... اگر صبر داشته باشید می‌توانید این گوشی را ۱۰،۱۱ میلیون تومان بخرید.


 
  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا