مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد گفت: در سال ۹۹ این اداره‌کل در میان ۳۱ استان کشور توانست رتبه نخست وصول معوقه های بانکی را کسب کند.

یزد فردا: علی کریمی افزود: این اداره‌کل در رده بندی استان‌های کشور با رشد ۲۶۳.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل این رتبه را به دست آورد.

وی ادامه داد: در این رده بندی در حالی که میانگین وصول مطالبات کشور منفی ۴.۱ درصد است بعد از یزد، استان ‌های همدان، بوشهر، خراسان شمالی و لرستان در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار دارد.

این مسوول با اشاره به جدیت در اجرای کامل قانون کاداستر(حدنگار) تا پایان سال ۹۹ گفت: بر اساس این قانون ، به منظور تعیین تکلیف اشخاص حقیقی و حقوقی، صاحبان اسناد باید حداکثر ظرف پنج سال (سال ۱۳۹۸) برای صدور و تعویض سند خود به صورت کاداستر اقدام کنند.

کریمی با اشاره به مهلت اجرای این قانون تا پایان سال جاری درباره مزایای سند کاداستری اظهار داشت: ماهیت فیزیکی مطلوب، ضریب امنیتی بالا، جلوگیری از تجاوز دیگران به زمین‌های شخصی و دولتی، قابلیت احیا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل نگهداری اسناد در چند نقطه از جمله مزایای اسناد کاداستری است.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این قانون به ویژه در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها تنها در ماه های مرداد و شهریور امسال بیش از ۲۰ جلسه با حضور مدیران ارشد اجرایی (استانداری) و قضایی (شورای قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال) به موضوع کاداستر اختصاص یافته تا دستگاه‌ها برای اجرای کامل قانون، ملزم شوند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا