نشست شورای فرهنگی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد با حضور مدیرعامل این شرکت و رئیس ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

یزدفردا: نشست شورای فرهنگی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد ۶ آبان ماه با حضور مدیرعامل این شرکت و حجت‌الاسلام سیدعلی اکبر موسوی، رئیس ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

ابوالفضل اسدی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به اقدامات فرهنگی و اقامه نماز این شرکت، افزایش مصرف، مشکلات نقدینگی، مشکلات تامین آب برای تولید برق و عدم صرفه اقتصادی احداث نیروگاه تنها به خاطر ایام پیک بار را، بخشی از چالش‌های صنعت برق برشمرد.

وی همچنین به نقش موثر امور فرهنگی و دینی در موضوع مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از اسراف با استفاده از عقاید و آموزه‌های دینی اشاره کرد و خواستار ترغیب مردم به رعایت الگوی مصرف از این طریق شد.

اسدی همچنین رایگان بودن برق مساجد و مدارس را یکی از مواردی دانست که نیاز به کار فرهنگی بیشتری دارد تا بتوان ‌راهکار‌های مناسبی برای آموزش و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در نظر گرفت و با راهکار‌های کم‌هزینه یا بدون هزینه، کاهش مصرف در این اماکن را رقم زد.

حجت‌الاسلام موسوی، رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد نیز در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت مصرف برق و همچنین امور فرهنگی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، از اثرات بزرگ اقامه نماز در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش بزهکاری در جامعه سخن گفت.

یادآور می‌شود در پایان این نشست تفاهم‌نامه اجرای برنامه‌های نماز شرکت برق منطقه‌‌ای یزد به امضای مدیرعامل این شرکت و رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد رسید که این تفاهم‌نامه ملاک ارزیابی فعالیت‌های سالیانه نماز شرکت در جشنواره شهید رجایی خواهد بود.

تجلیل از سیدعلی امام و مجتبی رجبی برای فعالیت موثر در امور فرهنگی شرکت نیز از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این نشست بود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا