مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت یزد بر لزوم حضور قوی سهامداران در انتخابات الکترونیکی مجمع شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت تاکید کرد و آن را موجب توسعه استان و توجه به طرح های عمرانی دانست.

یزدفردا: محمد رضا فلاح گفت: با توجه به آزادسازی سهام عدالت به فرمان مقام معظم رهبری و ورود شرکت های سرمایه گذاری یزد در بورس که به عنوان بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری استان محسوب می شود، اهمیت انتخابات سهام عدالت بیشتر روشن می شود.

وی سرمایه این شرکت در استان را حدود ۶ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و یادآور شد: برای مدیریت این میزان سرمایه نیاز به حضور افرادی آگاه و نخبه در بازار سرمایه هست که این امر با حضور و انتخاب افراد قوی محقق می شود.

فلاح تصریح کرد: برپایی انتخابات قوی و خوب می تواند منجر به هدایت این سرمایه ها در طرح های عمرانی و دیگر طرح های مورد نیاز استان شود.

به گفته وی این امر همچنین می تواند به عنوان بازوی دولت برای آبادانی و رفاه مردم باشد ،لذا حضور پرشور سهامداران در این انتخابات و انتخاب افراد نخبه و مطلع از بازار سرمایه می تواند کمک بزرگی در انسجام و تقویت هیات مدیره  این شرکت ها باشد.

وی بر انتخاب افراد نخبه و قوی و آگاه به بازار بورس و سرمایه که دارای تجربه کافی در این بخش باشند تاکید کرد.

همچنین مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد دیروز ششم اسفند ماه با اعلام اینکه انتخابات الکترونیکی مجمع شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت بیستم اسفندماه برگزار می شود، گفت: ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران برای شرکت در این مجمع ضروری است.

علی نمازی یادآور شد، مرحله انتخابات الکترونیکی سهام عدالت ۲۵ دیماه امسال به  نصاب نرسید و از این رو  مرحله دوم انتخابات اسفند برگزار می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری استان ۴۵۳ هزار نفر عضو دارد، ابراز امیدواری کرد که با حضور حداکثری اعضا در انتخابات مجمع، افراد خبره و با تجربه برای مدیریت آن انتخاب شوند.

وی میزان سرمایه شرکت سرمایه گذاری استان یزد را  ۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سهام این شرکت متشکل از ۴۰ شرکت اقتصادی بزرگ و معتبر ایران است.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا