با همت هیئت بانوان حریم حوراء و پشتیبانی و حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهردای یزد، دومین نشست زندگی با طعم بادام در سالن همایش‌های مدینه العلم کاظمیه برگزار شد.

به گزارش یزدفردا: گروهی از بانوان به منظور ترویج فرهنگ فرزند آوری از یک مثل قدیمی که می گوید بچه، بادام است و نوه، مغز بادام، استفاده کرده و سلسله جلساتی را برگزار کردند.

سخنران این جلسات حجت الاسلام و المسلمین تراشیون است که در جلسه اول در خصوص ضرورت فرزند آوری و تربیت صحیح فرزندان صحبت ها ونکاتی ارائه داد در جلسه دوم نیز به موضوع مدیریت مالی و اقتصادی در خانواده های پر جمعیت پرداخته شد.

مخاطبین این برنامه عموم بانوان هستند، خصوصا کسانی که تمایل به فرزندآوری نداشته و وجود فرزند بیشتر را مانع پیشرفت فردی و خانواده می دانند.

سعی شده است در این برنامه ها بانوانی موفق با تعداد فرزند بالا را به عنوان الگو و نمونه به سایرین معرفی کرده و از این رو از خانواده شهیدان ادهمی که 3 شهید و 3 جانباز دارند، خانواده شهید بستانی که پدر خانواده شهید انقلاب و دو فرزندشان شهدای دفاع مقدس هستند و همچنین مادر شهید مدافع حرم سیدرضا حسینی دعوت شد تا حضور یابند.

صادقی، مسئول بانوان هیات حریم حوراء در خصوص این برنامه گفت: یکی از دغدغه های ملی پیر شدن جمعیت است و ما به عنوان کنشگرهای اجتماعی موظفیم در جامعه موج فرزندآوری را بوجود آوریم، هرچند رسالت اصلی به دوش دولت مردان است تا در بخش های اقتصادی و فرهنگی گامی اساسی بردارند.

صادقی بیان کرد: برای برگزاری این سلسله نشست ها سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری حمایت های موثری داشته و از لحاظ مالی و تامین سایر نیازهای این برنامه کمک های فراوانی ارائه داد.

به گفته مسئول بانوان هیئت حریم حوراء سلسله جلسات زندگی با طعم بادام در فصل بهار به موضوع زن و خانواده می پردازد.


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا