رئیس کمیسیون عمران مجلس گفـت: جز بانک مسکن سایر بانک ها کمتر از ۲ درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن عمل کردند که این نشان دهنده عدم اراده جدی بانک ها در حوزه تسهیلات مسکن است.
یزدفردا"رئیس کمیسیون عمران مجلس گفـت: جز بانک مسکن سایر بانک ها کمتر از ۲ درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن عمل کردند که این نشان دهنده عدم اراده جدی بانک ها در حوزه تسهیلات مسکن است.

به گزارش  یزدفردا به نقل از  خانه ملت، محمدرضا رضائی کوچی  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پس از نشست مشترک امروز (سه شنبه 26 مهر ماه) با وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه 14 ماه از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن گذشته باید برای مردم توضیح دهیم که تاکنون چه کاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه وزارت راه در حوزه تأمین زمین به خوبی عمل کرده و برای 2 میلیون واحد مسکونی زمین آماده است اظهار کرد: اما در زمینه ساخت واحدهای مسکونی که به تسهیلات بانکی مرتبط بوده رضایت نداریم. بانک‌ها مکلف هستند 360 هزار میلیارد تومان در سال اول به حوزه مسکن تسهیلات پرداخت کنند که متاسفانه جز بانک مسکن سایر بانک ها  کمتر از 2 درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات عمل کردند، این به معنی نبود اراده جدی در بانک در حوزه تسهیلات مسکن است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدواریم در جلسه شورای عالی مسکن که با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود بانک ها مکلف به پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن شوند چرا که مردم ثبت نام و آورده اولیه خودشان را نیز واریز کرده اند، اگر  مشکلات تسهیلات بانکی حل شود شاهد نتیجه گرفتن قانون جهش تولید مسکن خواهیم بود./

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا