بابک زنجانی از 89 تا 94
«بابک زنجانی» و مهمانداران قشم ایر /عکس/پرونده اقتصادی «چند ده مجهولی»

19 آبان 1394 - 23:26                          تعداد بازدید: 9817                          کد خبر : 114040

تاریخ انتشار: 1392/10/21/پرونده اقتصادی «چند ده مجهولی»
پرونده اخیر یک معادله چند ده مجهولی است. از یک طرف بحث تحریم‌هاست، از یک طرف بحث حضور بانک‌های خصوصی و دولتی خارجی، بانک مرکزی و وزارت نفت در پرونده مطرح است.
download پرونده اقتصادی «چند ده مجهولی»
 محمد علی‌پور مختار، رییس کمیسیون اصل 90 مجلس در برنامه تلویزیونی«دیروز، امروز، فردا» بدون نام بردن از بابک زنجانی اظهار داشت: «پرونده اخیر یک معادله چند ده مجهولی است. از یک طرف بحث تحریم‌هاست، از یک طرف بحث حضور بانک‌های خصوصی و دولتی خارجی، بانک مرکزی و وزارت نفت در پرونده مطرح است.»

به گزارش واحد تامین خبر یزدفردا:، به نوشته اعتماد وی با بیان اینکه بازیگران و عوامل مختلف زیادی در این پرونده وجود دارند که اغلب خارجی هستند، خاطرنشان کرد: گذشته متهم و مصالح کشور هم موضوع دیگری است که اهمیت دارد. از جهت دیگر مدیریت این پرونده با هدف بازگشت این پول‌ها به کشور صورت می‌گیرد. با تایید یکی از مسوولان بانک مرکزی و وزارت نفت اعلام شده بود بدهی وی به وزارت نفت به حساب واریز شده است اما این عواملی که عرض کردم بعدا تاثیرگذار شد که آن بانک خارجی (حسب اظهار مقام بانک مرکزی خودمان) گواهی خودش را پس گرفت. پورمختار با بیان اینکه مفاسد اداری در کنار مفاسد اقتصادی با هم تعریف می‌شوند، افزود: اتفاقاتی در دستگاه اداری ما ممکن است اتفاق بیفتد که به بروز مفاسد اقتصادی کمک می‌کند. واقعیت تلخ این است که یک پای هر فسادی که بررسی می‌کنیم دستگاه اداری و اجرایی است. پس مفاسد اداری را هم باید در کنار مفاسد اقتصادی ریشه‌یابی و علاج کنیم.

پورمختار در ادامه صحبت‌هایش گفت: «فشارهای زیادی در راه مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود دارد. روی خود من فشارهای زیادی وجود دارد. می‌گویند مراقب باشید، با شما برخورد خواهند کرد! بعضا خودم حس می‌کنم. وقتی نزدیک به موضوعی می‌شویم سفارشات و صدایش از جای دیگری می‌آید.
 
تاریخ انتشار: 1392/10/18/«بابک زنجانی» و مهمانداران قشم ایر /عکس
download «بابک زنجانی» و مهمانداران قشم ایر
 
 

سایت خبری یزد فردا