در نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع)
کودکان استثنایی ابرکوه کتاب‌های برگزیده خود را معرفی کردند

با تلاش مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهرستان ابرکوه، نشست کتاب‌خوان ویژه دانش‌آموزان دبستان کودکان استثنایی «ایثار» این شهرستان، برگزار شد.

26 دی 1396                          تعداد بازدید: 6307                          کد خبر : 143413

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، ندا هوشمند، مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) ابرکوه هدف از برگزاری نشست در این مدرسه را توجه به این کودکان، به عنوان معصوم‌ترین اعضای جامعه عنوان کرد و گفت: مشارکت  دانش‌آموزان مدارس استثنایی در برنامه‌های کتابخانه‌ها، باعث ایجاد انگیزه در این دانش‌آموزان می‌شود و می‌تواند دریچه‌ای برای ورود آنان به دنیای کتاب باشد.

وی همچنین به علاقه‌مندی این دانش‌آموزان به فعالیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: حضور این کودکان در برنامه‌های اجتماعی می‌تواند حس امیدواری، احساس مفید بودن و اعتماد به نفس  را در آنها بالاتر ببرد و در آینده آنها موثر باشد.

در این نشست، 4 تن از دانش آموزان مدرسه استثنایی ایثار ابرکوه، کتاب‌های موردعلاقه خود را به دوستان‌شان معرفی کردند.

میلاد نوری کتاب "خارپشت و لاک پشت" اثر طاهره خردور، فاطمه زارع کتاب "هپلی هپو خواب بود" نوشته افسانه شعبان‌نژاد، فاطمه فلاح‌زاده کتاب "چی به چیه؟ کی به کیه؟" نوشته سوسن طاقدیس و محمدحسین گلستانی "من و فیل من" اثر مجید راستی را معرفی کردند.

هوشمند، مسئول کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) نیز مطالعه کتاب "کتی به گردش می‌رود" اثر تاکه ای‌شی را به دانش‌آموزان حاضر  پیشنهاد داد.

در پایان این نشست کتاب‌خوان، با ارائه کنندگان معرفی کتاب، هدایایی تقدیم شد.       

سایت خبری یزد فردا