باحضور آیت الله سبحانی
حوزه علمیه کاظمیه 31مرداد در یزد افتتاح می شود

30 مرداد 1398 - 12:17                          تعداد بازدید: 3038                          کد خبر : 153126

یزدفردا:افتتاح و راه اندازی حوزه علمیه کاظمیه یزد باحضور آیت الله العظمی سبحانی در تاریخ 31 مردادماه  برگزار می گردد

به گزارش یزدفردا این حوزه علمیه که در تاریخ سوم مردادماه 92 با حضور علما و استاندار وقت کلنگ آن به زمین زده شده بود پس از شش  سال تمام در 31 مردادماه 98 افتتاح خواهد شد .

لازم به توضیح است که بعد از انقلاب اسلامی گسترش فضا های آموزشی در استان یزد و کشور رشد چشمگیری داشته و ساخت مدارس از پیش دبستانی  تا پایان دوره متوسطه ،دانشکده ها،دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی با همت دولت ،مردم و خیرین با سرعتی درخور تو جهی در استان یزد صورت گرفته و شاهد توسعه خوبی در زمینه اماکن آموزشی بوده ایم والبته همانگونه که با رشد جمعیت توسعه فضا های آموزشی مورد توجه بوده در زمینه مدارس علوم دینی و حوزه های علمیه با توجه به نیازهای جامعه ، عملا کاری صورت نگرفته بودوتوسعه حوزه های علمیه شهر یزد یکی از ضروریات انکار ناپذیر است که با همت حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم مدرسی کار ساخت این حوزه شروع و پس از شش سال اتمام یافته است.

با عنایت به اینکه تمام مدارس علوم دینی و حوزه های یزد در بافت قدیم شهر بوده و توسعه فیزیکی آن ها غیر ممکن است و بر همین اساس ساخت حوزه جدید در محل بلوار مدرس قدمی برای توسعه جغرافیایی حوزه های در سطح شهر یزد بوده است .

این حوزه علمیه با  حمایت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و تصویب حوزه علمیه قم  و همراهی استاندار وقت یزد سردار فلاح زاده در زمینی که بخشی از آن متعلق به مسکن و شهرسازی و بخش دیگری از آن متعلق به بازرسی بود ساخته شده است که هزینه تملک زمین حوزه علمیه جدید یزد توسط یکی از پدران شهید استان صورت گرفته است.

حوزه علمیه کاظمیه در زمینی به مساحت 11 هزار متر مربع و در دو بخش احداث شده است که یک بخش آن مسجدی دو منظوره که همزمان با فعالیت های حوزه در اختیار استفاده کنندگان عمومی محلات همجوار قرار گرفته است که 8هزارنفر از ساکنین مجموعه مسکن مهر واقع در حاشیه بلوار مدرس یکی از این محلات بوده  و در مواقع دیگر هم در اختیار حوزه و برگزاری مراسمات و فعالیت های آموزشی حوزه قرار خواهد داشت .

بخش دوم مجموعه دهم به کلاس های درس و ساختمان های آموزشی حوزه اختصاص دارد

حجت الاسلام والسلمین سید کاظم مدرسی در زمان آغاز ساخت این حوزه به خبرنگار یزدفردا گفت: :با توکل به خداوند مسئولیت ساخت این حوزه را پذیرفته و امید واریم  که مومنین و بزرگوارانی که تمکن مالی دارند در این امر خیر  و انسان ساز به کمک حوزه بشتابند و یکی از بناهای ماندگار مذهبی دارالعباده جدید را با همت مردمان همیشه الگوی دارالعباده بنا نهیم .

و به حق در ساخت این بنا با استفاده از معماری بومی و اسلامی به یکی از بناهای ماندگار در شهر تاریخی یزد بدل خواهد شد .سایت خبری یزد فردا