گزارش تصویری؛
آیین تجلیل از دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی استان یزد

استاندار یزد روز دوشنبه درآیین تجلیل از دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی استان یزد گفت: مهمترین انتظار از مدیران پاسخگو بودن در مقابل مردم و افکار عمومی جامعه است و آزاردهنده ترین موضوع در این حوزه، ابراز گلایه شهروندان از نوع برخورد برخی مسئولان اجرایی و پاسخگو نبودن آنان است، بدون شک مدیران هیچ شانیتی جز نوکری مردم ندارند و بایستی توجه ویژه به پاسخگویی داشته باشند و اگر ضعف‌هایی در این زمینه‌ها وجود دارد، باید برطرف شود.

04 شهریور 1398 - 22:32                          تعداد بازدید: 3263                          کد خبر : 153308

محمدعلی طالبی افزود: انتظار جدی داریم تا مدیران  استان برای درک دقیق از شرایط پیش رو و اولویت‌های مورد توجه استان، با برنامه محوری حرکت کنند.

وی ادامه داد: پاسخ منفی به مطالبات مردم دادن خیلی راحت است اما هنر مدیریت در این است که با نوآوری و گشایش در فعالیت‌های ادارات و دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات بر اساس قوانین و مقررات با دغدغه مندی نسبت به محل مشکلات اقدام شود.

استاندار یزد اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی و هدف گذاری‌های انجام شده، تلاش می شود تا در سال ۹۹ میزان نرخ بیکاری را به زیر ۹ درصد برسانیم که  ایجاد زمینه ها و زیرساخت‌ها  می تواند به تحقق این هدف کمک کند و در این زمینه توجه به مناطق کمتر برخوردار و توجه به اولویت‌ها امری اساسی است.

طالبی تصریح کرد: در هیچ حوزه ای نباید انحصار و رانت وجود  داشته باشد و حرکت مدیریت استان به سمت شفافیت است، امیدواریم بتوانیم گزارش تمامی امور را به اطلاع مردم برسانیم و راه رانت را ببندیم تا کارآفرینان و فعالان اقتصادی که پیش قراولان جبهه تولید هستند با آسودگی بیشتر برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد نیز در این نشست گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در ۲ شاخص اختصاصی و عمومی ارزیابی شدند و ارزیابی از دستگاه های مختلف از سال ۸۵ تاکنون انجام شده که در هفته دولت در سطح استانی و کشوری انجام می شود.

سیدمجتبی حسینی پور افزود: ارزیابی بر اساس سامانه تسما است و هیچگونه پیوست و مستندی به صورت دستی دریافت نمی شود و بر اساس سامانه، ارزیابی در ۲  بخش اختصاصی و عمومی بوده که عمومی آن در هفت محور مورد بررسی قرار گرفت و مجموع امتیازات باعث انتخاب دستگاه های برتر شد.

وی  اظهار داشت: در مجموع درصد تحقق شاخص‌ها کمتر از امتیاز ۷۶ از ۱۰۰ بوده که علت آن اعمال شاخص‌های سخت گیرانه و همچنین تغییر در شاخص هاست و در مجموع ۵۳ دستگاه در استان ارزیابی شدند.

در پایان این نشست در گروه علمی، فرهنگی و آموزشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، در گروه عمومی، اجتماعی و قضایی از اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، در گروه شرکت‌ها، بانک‌ها و بیمه‌ها از شرکت توزیع برق استان یزد، در گروه شاخص‌های عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد و شرکت آب و فاضلاب استان یزد و در گروه شاخص‌های اختصاصی نیز مدیریت درمان تامین اجتماعی استان یزد و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد به عنوان دستگاه های برتر جشنواره شهید رجایی استان یزد تجلیل شدند./ منبع خبر: ایرنا یزد

 

عکس از: مجید دهقانی زاده

سایت خبری یزد فردا