فرماندار بهاباد از کارمندان دامپزشکی شهرستان تجلیل نمود

به مناسبت روز دامپزشکی فرماندار بهاباد به همراه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری از رئیس و کارمندان شبکه دامپزشکی شهرستان بهاباد با اهداء شاخه گل و لوح تقدیر تجلیل نمود و بر ضرورت صیانت از سرمایه ی دام و طیور شهرستان و پیشگیری از بیماری های واگیردار تأکید نمود.

14 مهر 1398 - 21:09                          تعداد بازدید: 3025                          کد خبر : 154078

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت روز دامپزشکی صبح امروز14 مهرماه98 "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد به همراه "محمدهوشمند" معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری از رئیس و کارمندان شبکه دامپزشکی شهرستان بهاباد با اهداء شاخه گل و لوح تقدیر تجلیل نمود.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک روز دامپزشکی و قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط این شبکه در راستای حفظ سلامت و بهداشت جامعه گفت: دامپزشکی یکی از حساس ترین ارگان ها می باشد و در خط مقدم حوزه سلامت قرار دارد.

"محمدمهدی خانی زاده" با تأکید بر صیانت از سرمایه ی دام و طیور شهرستان افزود: با توجه به بيماری های واگیردار و مخاطراتی که برای مردم دارد، نظارت های مستمر دامپزشکی باید بيش از پيش مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اگر در بحث پیشگیری وارد نشویم قطعاً هزینه های درمان چندین برابری و جبران ناپذیر به همراه خواهد داشت.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بهاباد در بیان گزارشی از عملکرد این شبکه، بیشتر معضلات بهداشتی شهرستان را مربوط به طیور محلی و مجتمع های روستایی عنوان نمود و گفت: عدم رعایت اصول پیشگیری و نکات بهداشتی منجر به گسترش بیماری ها به دیگر مرغداری ها می شود.

"محمدعلی دادگرنیا" با اشاره به افزایش مغازه های فروش لبنیات محلی در شهرستان و لزوم رعایت نکات بهداشتی افزود: در راستای تأمین بهداشت عمومی و سلامت مصرف کنندگان بازدیدهای مکرر از سطح شهر در دستور کار می باشد و از شهروندان خواست تا فرآورده های پروتئینی و لبنی را از اماکن عرضه مجاز تهیه نمایند.

در ادامه مسائل و مشکلات تعمیراتی ساختمان این شبکه و پیش سردخانه کشتارگاه دام بهاباد مطرح شد که قرار شد با پیگیری و حمایت فرمانداری نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

گفتنی است شبکه دامپزشکی بهاباد از سال 1366 فعالیت خود را در محل جهادکشاورزی شهرستان شروع نمود و در سال 1372 ساختمان فعلی این شبکه افتتاح شد.

سایت خبری یزد فردا