بهره‌مندی 10 میلیون روستایی از آب شرب و بهداشتی تا پایان دولت

وزیر نیرو با تاکید بر تلاش دولتمردان برای در حرکت نگاه داشتن چرخ‌های توسعه و عمران کشور با وجود تنگناها، اعلام کرد: طی شش سال گذشته جمعیتی بیش از شش میلیون نفر از هموطنان روستایی از شبکه‌ آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شده‌اند و تا پایان دولت این رقم به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

20 آبان 1398 - 02:30                          تعداد بازدید: 3501                          کد خبر : 155451

«رضا اردکانیان» در جلسه شورای اداری شهرستان ابرکوه با بیان این که مردم ابرکوه نگران آب شرب نباشند، اظهار کرد: آب شرب از اهمیت بالایی برخوردار است و همان طور که رئیس جمهور در صحبت‌های خود وعده دادند، تأمین آب شرب فلات مرکزی کشور در دستور کار دولت است و برای استان‌های یزد و کرمان تخصیص لازم داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در تخصیص برای آب شرب استان در افق ۱۴۲۵، آب شرب مورد نیاز هموطنان ما در شهرستان ابرکوه هم محاسبه شده است.  

اردکانیان در ادامه تصریح کرد: امروز ۹ طرح وزارت نیرو در استان یزد با اعتبار ۴۷۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و خواهد رسید، ضمن این که بزرگترین طرح نیز که آبرسانی به ۲۶۶ روستا با جمعیت ۱۲۱ هزار نفر است، کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ظرف شش سال گذشته توانستیم جمعیتی بیش از شش میلیون نفر از هموطنان روستایی را از شبکه‌های آب سالم و بهداشتی بهره‌مند کنیم و این روند با قوت و قدرت ادامه دارد تا پایان دولت که این رقم به ۱۰ میلیون نفر برسد. 

وزیر نیرو ابراز کرد: در مجموع با وجود همه تنگناها مسئولان نظام جمهوری اسلامی و به طور خاص دولت به حول و قوه الهی، علی رغم همه محدودیت‌ها و فشارهای روز افزون این توفیق را دارند که چرخ‌های توسعه و عمران کشور را در حرکت نگاه دارند و تحولاتی که در کشور رخ می دهد به ویژه در شرایط جنگ اقتصادی، گویای ظرفیت بالای کشور، صبوری و فهم و درک بالای مردم است.

 اردکانیان یادآور شد: برای جلب سرمایه‌ها نیازمند تدارک متنوعی از عوامل هستیم ولی اصلی‌ترین زیرساخت آب و انرژی است و امروز با افتتاح پست ۲۳۰ به ۱۳۲ ابرکوه که در زمان اوج بار ظرفیت آن چهار برابر شده است، برای فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت و گردشگری نقطه بسیار اطمینان بخشی است. 

وی تأکید کرد: در شش ماهه دوم امسال بیش از سه هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده و تعدادی نیز کلنگ‌زنی می‌شود که نشان می‌دهد برق به عنوان اصلی ترین زیرساخت توسعه و عمران کشور در وضعیت خوبی است.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به تازگی شبکه برق ایران با عراق همزمان شده و این پیوستگی شبکه برق دو کشور اتفاق بسیار بزرگی است که از یک اطمینان بخشی حکایت دارد و بخش برق ما در بازارهای جهانی می‌تواند حضور پررنگ‌تری داشته باشد. 

اردکانیان افزود: وزارت نیرو بنا به مسئولیت ذاتی که دارد از سال‌ها پیش، کار مطالعات تفصیلی استفاده از آب دریا را برای مصارف مختلف آغاز کرده و خوشبختانه این مطالعات به ثمر رسیده است و در همین راستا بود که امروز رئیس جمهور این خبر را به هموطنان ما دادند که نیازهای بلند مدت بخش صنعت استان از منابع آب دریا تأمین شدنی است.


سایت خبری یزد فردا